Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 6. marta plkst. 6.30 līdz 9.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem.

Piektdien plkst. 19.58 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega vienstāvu pirts koka dūmvads un griestu koka konstrukcijas 1m² platībā. Plkst. 21.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur dega divstāvu garāža 30m² platībā. Plkst. 14.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.38 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur dega vienstāva garāžas siena un jumta konstrukcijas 6m² platībā. Plkst. 15.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega vienstāva pirts 140m² platībā. Plkst. 1.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī sestdien Rubenes ielā Valmierā, kur konteinerā dega atkritumi 0,5m² platībā, kā arī Alojas novada Brīzvzemnieku pagastā, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 5m² platībā.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki – sestdien kūla dega Limbažu novada Skultes pagastā 103m2 platībā, savukārt svētdien Robežu ielā Apē 200m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku veselību, dzīvību un īpašumu, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt 112!