Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti četri kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17. marta plkst. 6.30 līdz 18.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti četri kūlas ugunsgrēki – divi no tiem Gulbenes pusē. Pirmais izsaukums vakar pēc plkst. 17.00 tika saņemts uz Malas ielu Gulbenē, kur kūla dega 350m² platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī pēc plkst. 20.00, kur kūla dega Litenes ielā Gulbenē 30m² platībā. Pēc plkst. 21.00 izsaukums tika saņemts uz Apes novada Apes pagastu, kur kūla dega 200m² platībā, kā arī  pēc plkst. 23.00 uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur kūla dega 600m² platībā (ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās bija nodzēsuši Korģenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji).

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai. Gadījumā, ja iedzīvotājs pamana, ka deg kūla, tad nekavējoties ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Daugavas ielā  Madonā, kur divstāvu mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā.