Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti astoņi ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 14.aprīļa plkst. 6.30 līdz 15.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 16.08 tika saņemts izsaukums uz Lubānas novadu, kur ražošanas ēkā dega skaidu bunkurs 1,5m2 platībā. Plkst. 16.22 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 22.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur dega koka būda 15m2 platībā, nojume 10m2 platībā, kūla 3 hektāru lielā platībā un meža zemsedze 5000m2 platībā. Plkst. 00.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti vēl seši kūlas ugunsgrēki:

·       Cēsu novada Vaives pagastā 3000m2 platībā;

·       Madonas novada Kalsnavas pagastā  1hektāra lielā platībā;

·       Priekuļu novada Liepas pagastā 500m2 platībā;

·       Madonas novada Ļaudonas pagastā 530m2 platībā;

·       Limbažu novada Umurgas pagastā 200m2 platībā un 5000m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus.

Vakar Vidzemē saņemts arī viens izsaukums, kur Līgatnes novadā dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji.  VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Vakar Madonā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja daudzdzīvokļu mājas ventilācijas šahtā iesprūdušu balodi.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 87 izsaukumus –  51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 28 kūlas un trīs meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.