Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 31. marta plkst. 6.30 līdz 1.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Aizvadītajās diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Amatas novada Drabešu pagastā, kur pagalmā dega skaidas 12m² platībā, kā arī Krasta ielā Mazsalacā, kur dega koks 3m² platībā.

Vakar Vidzemē dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki vairāk nekā 20 hektāru lielā platībā. No 14 kūlas ugunsgrēkiem 12 tika dzēsti laika posmā no plkst. 17.30 līdz pusnaktij. Lielākais kūlas ugunsgrēks tika dzēsts Amatas novada Skujenes pagastā, kur dega kūla  un meža zemsedze 10 hektāru lielā platībā. Vēl kūlas ugunsgrēki tika dzēsti :

·       Varakļānos 400m² platībā;

·       Alūksnes novada Alsviķu pagastā 3,6 hektāru lielā platībā;

·       Gulbenes novada Stradu pagastā 3000m² platībā;

·       Nākotnes ielā Gulbenē 200m² platībā;

·       Līgatnes novada Līgatnes pagastā 850m² platībā;

·       Smiltenes novada Blomes pagastā 4,5 hektāru lielā platībā;

·       Mazsalacas novada Ramatas pagastā 300m² platībā;

·       Gulbenes novada Lejasciema pagastā 1700m² platībā;

·       Apes novada Apes pagastā 360m² un 1,5 hektāru lielā platībā;

·       Smiltenes novada Blomes pagastā 3000m² platībā;

·       Alūksnes novada Alsviķu pagastā 400m² un 300m² platībā;

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!