Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, no 27.marta plkst. 6.30 līdz 28.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 18 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Plkst. 13.08 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega šķūnis 90m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 15.30.

Plkst. 17.18 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Braslavas pagastu, kur vienstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.17.56.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 13 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija 6,9 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija: Madonas novada Ošupes pagastā – 2 hektāri, Cēsu novada Vaives pagastā – 2 hektāri; Madonas novada Dzelzavas pagastā – 1,5 hektāri un Līgatnes novada Līgatnes pagasta Augšlīgatnē – 1 hektārs.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai.