Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē divu māju dūmvados vakar dega sodrēji

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.janvāra plkst. 6.30 līdz 28.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma divus izsaukumus, kur divu māju dūmvados Vidzemē (Madonā un Burtnieku novadā) dega sodrēji. Abos mājokļos bija uzstādīti dūmu detektori.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku! Izglābšanās ugunsgrēkā ir atkarīga no tā, vai mājokļa iemītnieki savlaicīgi pamanīs ugunsgrēka izcelšanos, jo, liesmām strauji izplatoties, ir dots neilgs laiks, lai izglābtos. Jo ilgāk ugunsgrēka izcelšanās netiks pamanīta, jo lielāks sadūmojums un liesmas pārņems mājokli. Atcerieties, ka jau pie neliela sadūmojuma dūmu detektors nostrādās un informēs apkārtējos par izcēlušos ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Kocēnu novadā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cilvēks no automašīnas bija izkļuvis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru un sakārtoja ceļa braucamo daļu, automašīna tika izvilkta no grāvja.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 34 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.