Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē deguši rugāji, salmu kaudzes un traktors

Aizvadītajās brīvdienās, no 10.septembra plkst. 6.30 līdz 12.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un
glābšanas dienests (VUGD) saņēma 94 izsaukumu – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu un 35 uz glābšanas darbiem, bet 15 no izsaukumiem bija maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē par notikumiem Vidzemē.

10.septembrī plkst. 15.26 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Vilpulkas pagasta Vilpulku, kur dega rugāju lauks 600m² lielā platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 15.55.

11. septembrī plkst. 0.12 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur uz ceļa Valmiera – Limbaži no kravas automašīnas bija izkrituši baļķi, kuri apgrūtināja satiksmi. Ugunsdzēsēji glābēji no ceļa braucamās daļas novēla 4 baļķus un ceļš tika atbrīvots jau plkst. 0.44.

Savukārt plkst. 1.34 tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Mazsalacas pagastu, kur blakus fermai ar atklātu liesmu dega traktors 10 m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 2.27.

Svētdien plkst. 12.38 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Straupes pagasta Plāci, kur divu stāvu dzīvojamās mājas 1. stāvā nostrādāja ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. 2. stāvā tika kurināta plīts, nebija vilkmes, krāsns dūmoja. Rezultātā radās piedūmojums arī pirmajā ēkas stāvā un nostrādāja signalizācija. Ugunsdzēsēji glābēji ēku apsekoja, izvēdināja un darbus pabeidza plkst. 13.07.

Savukārt plkst. 16.41 tika saņemts izsaukums uz Trikātas ielu Strenčos, kur dega sausā zāle. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg atkritumi, krūmi, meža zemsedze un sausā zāle 2m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēstsplkst. 17.09.

Plkst. 20.31 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagasta Lugažiem, kur uz lauka dega siena ruļļi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz lauka vairākās vietās deg kaudzēs sakrauti salmi 100m² lielā platībā.Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.17.