Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē deguši dūmvadi, automašīnas un kiosks

Aizvadītajā diennaktī, no 9.februāra plkst. 6.30 līdz šim rītam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma deviņus izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka astoņi no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, bet viens uz glābšanas darbiem.

Sodrēju degšana māju dūmvados joprojām ugunsdzēsējiem sagādā raizes. Vakar tie deguši daudzviet Vidzemē – Jaunpiebalgā, Annā, Vidrižos, Limbažos un Strenčos.

Vakar plkst. 8.05 izsaukums saņemts uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur sodrēji dega vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā. Ugunsgrēks nodzēsts plkst. 8.56. Tāds pats izsaukums saņemts plkst. 8.53 uz Alūksnes novada Annas pagastu (ugunsgrēks likvidēts plkst. 9.30), kā arī plkst. 9.44 uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, ugunsgrēks tika nodzēsts plkst.10.36; un plkst. 20.21 uz Valkas ielu Strenčos, kur ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 20.55. Savukārt plkst. 12.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dārza ielu Limbažos, kur sodrēji dega divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā. Plkst. 13.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama arī citos gadījumos, piemēram, plkst. 8.16 tika saņemts izsaukums uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega vieglā automašīna 4m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 9.08.

Savukārt plkst. 18.02 tika saņemts izsaukums uz Uzvaras bulvāri Cēsīs, kur dega tirdzniecības kiosks 12m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 19.05.

Pāris stundas vēlāk, plkst. 21.09,  izsaukums tika saņemts uz Jūras ielu Limbažos. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg automašīna 7m² platībā. Plkst. 21.57 ugunsgrēks tika likvidēts.