Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.septembra plkst. 6.30 līdz 28. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 16.29 tika saņemts izsaukums uz Gaujas ielu Cēsīs, kur dega atkritumi 16m² platībā. Plkst. 16.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Amatas novada Nītaures pagastu, kur dega trīs lapu kaudzes 30m² platībā. Plkst. 23.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 14.41 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega sadzīves tehnika 1m² platībā. Plkst. 14.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 17.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur vienstāva mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā bija radies sadūmojums un mājoklī bija nostrādājis dūmu detektors. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja apkures ierīci no degošās malkas un izvēdināja telpas. Plkst. 17.43 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Iestājoties rudenīgam un vēsākam laikam, VUGD saņem arvien vairāk izsaukumus, kas ir saistīti ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ pirms intensīvas apkures sezonas sākuma VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!