Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no šī gada 14.maija plkst. 6.30 līdz 17.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Sestdien plkst. 18.10 tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastu, kur dega vienstāva pirts ēkas jumts 15m² platībā. Plkst. 19.58 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 12.11 tika saņemts izsaukums uz Ūdens ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu ēkas otrā stāva dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors, kā arī jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī uz plīts piededzis ēdiens 0,01m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji  veica telpu vēdināšanu. Plkst. 12.29 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Sarkaņu pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas virtuvē dega elektroinstalācija 0,01m² platībā (ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās).

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 136 izsaukumus –  58 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 22 izsaukumi bija maldinājumi.