Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem 13 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 12.marta plkst. 6.30 līdz 15.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 19.47 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Pededzes pagastu, kur dega pirts 15m² platībā. Notikuma vietā strādāja pieci Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī Pededzas pašvaldības ugunsdzēsēju formējums. Plkst. 22.04 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Svētdienas rītā (plkst. 4.22) tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 2m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, bet vēl otru evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 5.43 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Visbiežākais iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni – izmests nenodzēsts izsmēķis, bez uzraudzības atstāta svece, kartona vai plastmasas traukā iebērti un atstāti karsti pelni utt. Izglābties ugunsgrēkā palīdzēs dūmu detektors, kas savlaicīgi brīdinās par izveidojušos sadūmojumu! Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Svētdien plkst. 13.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur dega salmu ruļļi 6m² platībā. Plkst. 14.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Skultes pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums un automašīna atradās grāvī uz jumta. Cietušie no transportlīdzekļa bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji novietoja automašīnu uz riteņiem, kā arī atvienoja automašīnas akumulatoru.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 110 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet 26 no izsaukumiem bija maldinājumi.