Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa četrus ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 10.maija plkst. 6.30 līdz 13.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 16.06 tika saņemts izsaukums uz Parka ielu Valmierā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā dega sienu konstrukcijas 2m² platībā. Plkst. 16.27. ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās tika dzēsti arī divi kūlas ugunsgrēki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur kūla dega 300m² platībā un uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur kūla dega 100m² platībā.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Amatas novada Nītaures pagastā, kur dega vieglā automašīna 2m² platībā, kā arī Raiskuma ielā Cēsīs, kur dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Limbažos iecēla atpakaļ sešus metrus augstā ligzdā pūču mazuļus, kā arī Burtnieku novadā no akas izcēla bulli, Alūksnes novadā atbrīvoja konteinera grīdā iesprūdušas govs kāju, Cesvaines novadā no dīķa izcēla govi, kā arī Pārgaujas novadā atbrīvoja ķēdē sapinušos suni.