Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē brīvdienās dzēsti četri ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 3.septembra plkst. 6.30 līdz 6. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 13.08 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 1m² platībā. Plkst. 14.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur atklātā teritorijā dega kokmateriāli 6m² platībā. Plkst. 21.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.03 tika saņemts izsaukums uz Saules ielu Madonā, kur dega vieglās automašīnas elektroinstalācija 0,1m² platībā. Plkst. 12.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 00.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur dega nepieskatīts ugunskurs 2m² platībā. Plkst. 1.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Cēsu novada Stalbes pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika atvienoti automašīnu akumulatori un sakārtota ceļa braucamā daļa, sestdien Gulbenē, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa, kā arī Smiltenes novada Bilskas pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums un automašīnā iespiests cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Sestdien VUGD palīdzība bija nepieciešama arī vienstāva dzīvojamā ēkā Cēsīs, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic pirms apkures sezonas sākuma! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku.

Visā Latvijā aizvadītajās trīs diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 153 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, 92 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.