Ziņas

Kriminālziņas

Vidzemē ātruma kontroles maratona laikā fiksēts par 62 pārkāpumiem vairāk nekā pērn

Atļautā braukšanas ātruma kontroles maratona laikā Vidzemē pārkāpēju skaits audzis, un šogad uz Vidzemes ceļiem fiksēts par 62 pārkāpumiem vairāk nekā pērn šīs akcijas laikā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse, par ātruma pārsniegšanu šogad kontroles maratona laikā sodīti 154 vadītāji, savukārt pērn – 92.

Akcijas laikā fiksēti vairāki ātruma pārsniegšanas gadījumi, kad šoferi būtiski pārsnieguši ātrumu. Viens no lielākajiem konstatētajiem pārkāpumiem fiksēts Limbažu novada Skultes pagastā, autoceļa Rīga-Igaunijas robeža 46.kilometrā, kur kāds Polijas pilsonis ar automašīnu “Mercedes Benz” atļauto 90 kilometru stundā (km/h) vietā traucies ar 140 km/h.

Kontroles maratona laikā policija pastiprināti pievērsa uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, taču vienlaikus kontrolēja arī to, kā tiek ievēroti citi ceļu satiksmes noteikumi. Piemēram, kāds autovadītājs, kurš pārsniedza ātrumu, Madonas policistiem pauda savu sašutumu par aizrādījumu, ka automašīnas pasažieri nav piesprādzējušies.

“Jums taču jāstrādā ar ātruma pārkāpējiem! Kāds sakars ātrumam ar drošības jostām?” paudis autovadītājs.

Policija atgādina, ka tas, ka pastiprināti tiek pievērsta uzmanība kādam konkrētam pārkāpuma veidam, nenozīmē, ka citi pārkāpumi tiek ignorēti vai atļauti, norāda policija, piebilstot, ka drošības jostām un ātrumam ir cieša saistība, jo straujas bremzēšanas gadījumā nepiesprādzējies pasažieris var ne tikai gūt traumas, bet arī nopietni traumēt priekšā sēdošo autovadītāju un citus pasažierus.

Kopumā par ātruma pārsniegšanu un citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem Vidzemes reģionā noformēts 181 administratīvā pārkāpuma protokols. Visvairāk sodīto Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 42, Cēsu – 35, Madonas – 24, Limbažu – 21, Alūksnes – 21, Valkas – 15, Gulbenes – 14, un Vidzemes reģiona Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas patruļa sodījusi deviņus autovadītājus.

Akcijas laikā ātruma kontroli veica vairāk nekā 50 Vidzemes policijas amatpersonu.