Ziņas

Sabiedrība

Vidējais braukšanas ātrums šorīt uz Vidzemes šosejas bija 91,4 km/h

Vidējais ātrums uz valsts galvenajiem autoceļiem šorīt plkst.8 bija 87,9 km/h, uz plkst. 14 – 91,6 km/h, tā portālu eDruva informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs. Neskatoties uz to, ka svētdien gandrīz visā Latvijā intensīvi sniga un putināja, bet šorīt braukšanas apstākļi gandrīz uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem bija apgrūtināti, atbilstoši LVC laika un satiksmes datu staciju rādījumiem, vidējais ātrums uz atsevišķiem valsts galvenajiem autoceļiem bija lielāks par atļautajiem 90 km/h.

Apkopotie dati rāda, ka šorīt plkst. 8 vidējais braukšanas ātrums bija:
– uz Vidzemes šosejas 91,4 km/h;
– uz Daugavpils šosejas 95,6 km/h;
– uz Jelgavas šosejas 99,4 km/h;
– uz Liepājas šosejas 95,3 km/h;
– uz šosejas Rēzekne – Daugavpils 93,4 km/h;
– uz šosejas Tīnūži – Koknese 86,9 km/h.

Savukārt plkst. 14 vidējais ātrums bija:
– uz Vidzemes šosejas 92,2 km/h;
– uz Daugavpils šosejas 94,2 km/h;
– uz Bauskas šosejas 95,8 km/h;
– uz Liepājas šosejas 93,6 km/h;
– uz šosejas Rēzekne – Daugavpils 95,5 km/h;
– uz šosejas Tīnūži – Koknese 103,3 km/h.

No svētdienas rīta, kad visā valsts teritorijā bija novērojama intensīva snigšana, un vietām pat putenis, līdz pirmdienas plkst. 6.30 valsts ziemas dienesta uzturēšanas darbi uz valsts galvenajiem autoceļiem veikti vidēji 3 – 4 reizes. Lielākais darbu apjoms bijis Vidzemē un Pierīgā. Ziemas dienesta darbu valsts autoceļu tīklā nodrošina VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU).

LVC aicina autovadītājus informēt par visiem apgrūtinājumiem uz valsts ceļiem, tai skaitā par apledojumu, zvanot pa diennakts bezmaksas telefonu 80005555, kā arī LVC kontos Twitter un Facebook. Informācija par braukšanas apstākļiem valsts ceļu tīklā pieejama www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.