Ziņas

Sabiedrība

Vide rosinās mācīties

nSaglabājot vēsturisko. Atjaunojot vairāk nekā simts gadu veco ēku, netiks pazaudētas vēsturiskās vērtības. Foto: Foto: Māris Buholcs

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Līgatnes novada izglītības iestādēs notiek vērienīgi remontdarbi. Pašvaldība šogad plāno izglītības iestāžu remontos ieguldīt vairāk nekā 150 000 eiro.

“Vērienīgākie darbi notiek Augšlīgatnē, kur kapitāli remontē vidusskolas mājturības un ēdināšanas korpusa ēku. Tā ir vairāk nekā simts gadu veca un tika atzīta par bīstamu,” stāsta novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins. Tiek nomainīts jumta segums, veicot nopietnu jumta un starpstāvu siju remontu. Pagrabstāvā, kas agrāk kalpoja kā nevajadzīgu krāmu noliktava, turpmāk būs mājīga klase. Kā jau vecā ēkā, to remontējot, līgatnieši neaizmirst par kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanas tradīcijām. Verandas tiks atjaunotas vēsturiskajā izskatā, atjaunos ieejas un starpstāvu kāpnes, kas gadu laikā bija tiktāl nolietojušās, ka kļuvušas bīstamas. Bet pie ieejas vecās betona flīzes nomainīs ar bruģi. Ēkas otrā stāva lielā zāle, kas kalpo saviesīgu pasākumu rīkošanai, pēc remonta būs gaišāka un mūsdienīgāka. Šīs skolas remontā ieguldīs vairāk nekā 92 000 eiro.

Lai nodrošinātu bērniem atbilstošas un mājīgas telpas, tiek izbūvēti jauni sanitārie mezgli, pārbūvētas ēdināšanas telpas un veikts pirmā stāva gaiteņa kapitālais remonts bērnudārzā “Zvaniņi”. Bērnudārza rekonstrukcijā ieguldīs vairāk nekā 23 500 eiro.

Šogad plānots atrisināt ventilācijas problēmas Līgatnes vidusskolas ēkā. Ir uzsākta iepirkuma procedūra, un ir pamatotas cerības, ka līdz ar mācību gada sākumu jaunā ventilācijas sistēma darbosies. Plānotās izmaksas virs 15 000 eiro.

“Kā katru vasaru, līdztekus notiek arī ikdienas remontdarbi, lai pirmajā skolas dienā ikvienu sagaidītu gaišas klases, lai skolēni un bērni savās izglītības iestādēs justos gaidīti un labi,” saka domes priekšsēdētājs.