Ziņas

Sabiedrība

VID pakalpojumi Smiltenē būs pieejami Smiltenes vienotajā valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrā

No piektdienas, 1.jūlija, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki klientus apkalpos Smiltenes valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Dārza ielā 3, aģentūru LETA informēja VID.

Savukārt, VID Valkas klientu apkalpošanas centra Smiltenes iecirkņa, kas līdz šim atradās Dakteru ielā 28, Smiltenē, darbība tiek pārtraukta.

Lēmums par VID Valkas klientu apkalpošanas centra Smiltenes iecirkņa slēgšanu tika pieņemts, pirms tam rūpīgi izvērtējot iecirkņa ikdienas noslodzi un klientu apmeklējuma intensitāti, kā arī valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra izveidi Smiltenē un iespējas pārcelt uz to darbā līdzšinējos VID Smiltenes iecirkņa darbiniekus.

VID darbinieki Smiltenes VPVKAC klientiem sniegs visus VID Valkas klientu apkalpošanas centra Smiltenes iecirknī pieejamos iestādes pakalpojumus.

VID atgādina, ka vairākus VID pakalpojumus pašvaldību darbinieki sniedz jau 71 VPVKAC (Aglonas, Alojas, Alsungas, Amatas, Auces, Ādažu, Apes, Baltinavas, Balvu, Beverīnas, Brocēnu, Carnikavas, Cesvaines, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Dundagas, Grobiņas, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Jelgavas novadā – Jelgavas, Elejas, Nākotnes, Līvbērzes, Platones, Sesavas, Svētes, Valgundes, Vilces, Vircavas, Zaļenieku, Staļģenes, Kalnciema un Lielplatones, Kandavas, Kocēnu, Ķekavas, Lielvārdes, Lubānas, Naukšēnu, Neretas, Nīcas, Ozolnieku, Pārgaujas, Pļaviņu, Raunas, Riebiņu, Rojas, Rucavas novadā – Rucavas un Sikšņu, Rugāju novadā – Rugāju un Benislavas, Rundāles, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Sējas, Skrundas, Stopiņu, Strenču, Tērvetes, Vaiņodes, Varakļānu, Viesītes, Viļakas, Aknīstes, Jaunpils, Pāvilostas, Salaspils un Tukuma novada pašvaldībās).

Šajos VPVKAC iedzīvotāji var saņemt šādus VID pakalpojumus: iesniegumu pieņemšana par elektroniskajām algas nodokļu grāmatiņām, iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu reģistrēšanu/anulēšanu un iesniegumus par VID izsniegtu identifikatoru un paroli EDS lietošanai. Tāpat darbinieks nodrošinās gada ienākumu deklarāciju pieņemšanu un sniegs atbalstu darbam ar VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), informējot un apmācot klientus VID e-pakalpojumu izmantošanā. Informācija par vienoto klientu apkalpošanas centru adresēm un darba laikiem pieejama portāla “www.latvija.lv” sadaļā “Vienotie klientu apkalpošanas centri”.

VID atgādina, ka iestādes pakalpojumus nodokļu maksātāji var saņemt jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas adreses vai uzņēmuma juridiskās adreses, kā arī izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).