Ziņas

Sabiedrība

VID izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 9,28 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 1.decembra līdz otrdienai, 29.decembrim, izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 9 282 644 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Pēc 5214 uzņēmumu iesniegumiem izmaksāti 21 256 dīkstāves pabalsti darbiniekiem kopumā 5 925 466 eiro apmērā un 10 698 algu subsīdijas kopumā 2 334 864 eiro apmērā.

Savukārt pēc 2983 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti dīkstāves pabalsti kopumā 806 765 eiro apmērā un 743 patentmaksātājiem izmaksāti dīkstāves pabalsti kopumā 215 549 eiro apmērā.

VID atgādina, ka joprojām ir spēkā arī virkne atbalsta pasākumu nodokļu jomā, kas stājās spēkā šogad martā, pirmās ārkārtējās situācijas laikā, piemēram, nodokļu samaksas termiņa pagarināšana līdz trim gadiem, ātrāka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksas atmaksa, iespēja nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokļa avansa maksājumus un citi.

No ārkārtējās situācijas pirmās dienas, 9.novembra, uzņēmējiem pieejams atbalsts to dīkstāvē esošajiem darbiniekiem, kā arī algas subsīdija tiem darbiniekiem, kas valstī noteikto ierobežojumu dēļ strādā nepilnu darba laiku. Savukārt pašnodarbinātajiem un patentmaksas maksātājiem pieejams atbalsts par dīkstāvi.

Dīkstāves atbalstam un algu subsīdijai var pieteikties, aizpildot iesnieguma formu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Par uzņēmuma darbiniekiem pieteikumu iesniedz darba devējs, bet atbalstu uz savu kontu saņem darbinieks.

Atbalstam par novembri varēja pieteikties līdz 15.decembrim, par decembri varēs pieteikties līdz 15.janvārim, bet par janvāri – līdz 15.februārim.