Ziņas

Uzņēmējdarbība

VID: Bijušajā Cēsu rajonā nodokļu ieņēmumi kāpuši par 7,2%

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šā gada pirmajos deviņos mēnešos no Cēsu, Līgatnes, Priekuļu, Amatas, Pārgaujas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Raunas novadu nodokļu maksātājiem administrējis par 7,2% vairāk nodokļu nekā pirmajos trīs ceturkšņos 2014.gadā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, to vakar reģionālajā vizītē, apmeklējot Cēsu novadu un tiekoties ar vairāku pašvaldību vadītājiem, pastāstīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Summāri šī summa veido 60,94 miljonus eiro, no kuriem 39 miljoni administrēti tieši no Cēsu novada.

Kopumā bijušajā Cēsu rajonā strādā 1509 darba devēji, no tiem 628 atrodas Cēsu novadā, bet nodarbināti kopumā 13 558 iedzīvotāji, no kuriem 6423 ir cēsnieki.

Tiekoties ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu (V), Pētersone uzsvēra nepieciešamību pēc lielākas elektronisko platformu izmantošanas pakalpojumu sniegšanā, kā arī norādīja uz vajadzību pēc vides atvieglošanas uzņēmējdarbības sākšanai. Tāpat amatpersonas vienojās par sadarbību apzinīgo uzņēmēju godināšanā.

Ar VID speciālistiem tikās arī bijušā Cēsu rajona novadu vadītāji, kuri pārrunāja uzņēmējdarbības attīstības un nodokļu administrācijas jautājumus, kā arī apkalpošanas kvalitāti reģionālajās nodaļās.

Pētersone arī apmeklēja AS “Cēsu alus” un tikās ar vairākiem Cēsu novada uzņēmējiem.