Ziņas

Sabiedrība

VID aicina uzņēmējus sekot līdzi nodokļu deklarāciju iesniegšanas termiņam EDS

Atgādinām, ka Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – VID EDS) ir pieejams logrīks “atgādinājumi”, kas ļauj sekot līdzi nodokļu saistību izpildes datumam un iesniegt deklarāciju termiņā. Kā zināms, normatīvajos aktos veiktās izmaiņas nosaka VID pienākumu – sākot ar 2018. gada 1.janvāri publiskot ziņas par nodokļu maksātājiem, kas kavē deklarāciju iesniegšanas termiņu.

Lai izvairītos no nepatīkamām sekām, kuras paredzētas normatīvajos aktos par nodokļu disciplīnas neievērošanu, vēršam uzmanību, ka nodokļu maksātāju ērtībai VID EDS ir izveidots logrīks “Atgādinājumi”. Izmantojot šo rīku ikviens uzņēmējs vai saimnieciskās darbības veicējs var ērti, kalendāra formātā sekot līdzi deklarāciju iesniegšanas termiņiem. Aicinām izmantot šo informatīvo rīku un iesniegt nodokļu deklarācijas normatīvajos aktos noteiktajā termiņā.

Lai veicinātu savlaicīgu nodokļu deklarāciju iesniegšanu, no 2018.gada 1.janvāra VID publiskos informāciju par nodokļu maksātājiem, kuri nokavējuši nodokļu deklarācijas iesniegšanas termiņu par vairāk nekā par 15 dienām. Šādu kārtību paredz 2017.gada 28.jūlijā pieņemtie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Pēc deklarāciju iesniegšanas, ziņas par kavējumu tiks dzēstas. VID minēto informāciju publicēs interneta vietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Publiskojamo datu bāze” un aktualizēs katru mēnesi 7. un 26. datumā.

Atgādinām, ka atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, pienākums iesniegt nodokļu deklarācijas likumā noteiktajos termiņos saglabājas arī gadījumā, ja saimnieciskā darbība nav veikta un ienākumi nav gūti. Tāpat aicinām uzņēmuma vadītājus pārliecināties par nodokļu deklarāciju savlaicīgu iesniegšanu arī tajos gadījumos, kad grāmatvedības pakalpojumus sniedz ārpakalpojuma grāmatvedis1.

Administratīvā atbildība par nodokļu deklarāciju, informatīvo deklarāciju vai nodokļu administrēšanai un kontrolei nepieciešamās pieprasītās informācijas ilgstošu nesniegšanu ir noteikta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā2.

Informācija par nodokļu deklarāciju iesniegšanas un nodokļu nomaksas termiņiem ir pieejama arī VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Nodokļi”; “Deklarāciju iesniegšanas un nodokļu nomaksas termiņi”. Savukārt nodoklim atbilstošās likumdošanas normas turpat, izvēloties – “Tiesību akti”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID informatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai nosūtīt jautājumu, izmantojot VID tīmekļa vietnes sadaļu “Kontakti” – “Uzdot jautājumu VID”.