Ziņas

Sabiedrība

Siguldas novadā vētra lauzusi kokus un postījusi ēkas

Šodien Siguldas novadā vētra lauzusi kokus un postījusi ēkas. Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, Siguldas novada domei ir zināms par negaisa nodarītajiem postījumiem. Pašlaik notiek postījumu seku izvērtēšana.

Par to, kas tiks darīts tālāk, kā palīdzēs vētrā cietušo saimniecību īpašniekiem un kādi ir negaisa nodarītie postījumi, pašvaldība visticamāk spēs skaidrot rīt.

Latvijas Televīzijas Ziņu dienests Tviterī publicējis video, kurā redzams kāds īpašums Siguldas novadā, kurā vējš aplauzis priedes un nodarījis postījumus tur esošajām ēkām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA teica, ka kopš rīta dažādās Latvijas vietās glābēji saņēmuši sešus izsaukumus par spēcīgā vēja nolauztajiem kokiem.

Šodien Latvijā, iespējams, bijušas vairākas virpuļvētras jeb virpuļviesuļi, ko mēdz dēvēt par tornado, un viens no tiem plosījies Siguldas novada Siguldas pagastā.

Viesulis plosījies teritorijā uz dienvidaustrumiem no Siguldas – Siguldas pagasta Jūdažu ciema un Ummeru ezera apkaimē.

Starp Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijām stiprākās vēja brāzmas līdz plkst.15 bija 17 metru sekundē Cēsu apkaimē, kā arī 18 metru sekundē Rīgā un Rēzeknē. Nokrišņu daudzums valsts centrālajā un austrumu daļā vietām pārsniedza 15-20 milimetru.