Ziņas

Sports

Veterāni joprojām aktīvi

Trešie. Cēsu novada slēpotāji komandu kopvērtējumā Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības distanču slēpošanā ierindojās trešajā vietā.Foto: Jānis Gabrāns

Slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” aizvadītas Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 52. sporta spēļu sacensības distanču slēpošanā. Lai arī citviet sniega sega tikpat kā zudusi, Priekuļos tās bija pietiekami. Uz starta stājās 158 slēpotāji no 30 līdz 85 gadiem, pārstāvot 21 pašvaldību.

Sporta veterānu kustība ir aktīva, to “Druvai” apliecināja arī

savienības prezidents Daumants Znatnajs: “Cilvēki arvien vairāk izvēlas aktīvu dzīves veidu. Ienāk jaunie, kuri sasnieguši senioru vecumu un vēlas turpināt fiziskās aktivitātes. Atgriežas sportisti, kuri uz kādu laiku bija nolikuši aktivitātes malā, bet tagad vēlas atsākt. Patīkami, ka ienāk arī tādi, kuri nav bijuši sportisti, bet grib sajust sacensību atmosfēru, šo kopā būšanas prieku. Dažs startēt sāk pat 70 gados, jo tas ir labs stimuls kustēties. Skriet tikai savam priekam ir grūtāk, bet, ja ir sacensību stimuls, kam jāgatavojas, ir citādi.

Veselības ministrijas ierēdņiem esmu centies ieskaidrot, ka valstiski šīs aktivitātes jāatbalsta, jo nopirkt medaļas, ko pasniegt labākajiem, ir krietni lētāk, nekā ieguldīt n-tos eiro zālēm un ārstniecībai.”

Latvijas sporta veterānu – senioru savienības šobrīd rīko sacensības 23 sporta veidos,

13 dažādas vecuma grupās no 30 gadiem līdz pat 90 gadu grupai. Kustība sevi apliecinājusi, un tagad tikai jāturpina, ejot vēl vairāk plašumā. D. Znatnajs norāda, ka šī ir pašvaldību sporta kustība, jo tautas sports ir pašvaldību pārziņā. Valstiski būtu jāstimulē pašvaldībām iesaistīties šajā procesā vēl aktīvāk.

Šogad pirmo reizi slēpošanā piedalījās Jaunpiebalgas novada komanda, ko startiem iedvesmoja Raimonds Dombrovskis. Arī viņš pats devās distancē, savā vecuma grupā izcīnot piekto vietu.

Pēc finiša viņš atzina, ka sacensībās piedalījies pēc ilga pārtraukuma un piedzīvotais devis jaunas atziņas. Laiks distancē bijusi vērtīga saruna ar sevi, kurā atklājušās aizmirstas emocijas un nemitīgi nācies sevi pārliecināt turpināt. Taču gandarījums par paveikto – liels.

Sacensību vecākais dalībnieks bija madonietis, 1930.gadā dzimušais Gunārs Brants. Viņš atzina, ka ir nemitīgi jākustas, lai būtu enerģija dzīvot: “Ja neko nedarīsi, ātri salieksies!”

Viņš jau 40 gadu ir aktīvs, nodarbojas ar slēpošanu, skriešanu, tagad nūjošanu, un

katru dienu noejot vismaz sešus kilometrus. Uz sacensībām allaž esot prieks braukt, jo tā ir iespēja satikt savējos, parunāties, un tad gūsti dzīves prieku.

Ierindā, protams, bija arī cēsniece Helēna Sermole, kuras enerģiju var tikai apskaust.

Vispirms notika individuālās sacensības, kuras dažkārt bija ļoti sīvas. Vīriem K55 grupā tikai sekunde šķīra pirmās vietas ieguvēju daugavpilieti Anatoliju Levšu no otrās vietas ieguvēja cēsnieka Ivara Sedlenieka.

Noslēgumā risinājās stafetes, kas allaž ir interesantas un aizraujošas, jo cīņa par pirmo trijnieku bija spraiga. Tāpat kā pērn uzvarēja Gulbenes novada komanda, otrajā vietā Daugavpils komanda, bet trešajā vietā Cēsu novada komanda, kas pērn palika ceturtie. Komandā startēja Ivars Sedlenieks, Anžela Brice, Aiga Strazdiņa un Gints Šķēps. Jaunpiebaldzēniem devītā vieta.

Kopvērtējuma vietu sadalījumu izšķīra stafetes slēpojums. Uzvarot tajā, kopvērtējumā pirmie Gulbenes novada slēpotāji, otrajā vietā Daugavpils, trešajā – Cēsu novads. Jaunpiebalgas novada slēpotājiem septītā vieta.

Individuālie rezultāti. Grupu uzvarētāji un Cēsu un Jaunpiebalgas slēpotāju iegūtās vietas.

Vīrieši: K85 grupā Gunārs Brants (Madonas novads); K80 Edvīns Ārgalis (Mazsalacas novads); K75 Jānis Krilovskis (Ogres novads), Jānis Šķēps (Cēsu novads); K70 Jānis Ančs (Gulbenes novads); K65 Gunārs Dumbris (Cēsu novads); 3. Jānis Upens (Jaunpiebalgas novads), 4. Leontijs Rutkovskis (Cēsu novads); K60 Andrejs Januševskis (Ogres novads); K55 Anatolijs Levša (Daugavpils), Ivars Sedlenieks (Cēsu novads); K50 Staņislavs Monskis (Daugavpils); 5. Raimonds Dombrovskis (Jaunpiebalgas novads); K45 Jānis Purniņš (Madonas novads);

K40 Raivis Ančs (Gulbenes novads); 4.Gints Šķēps (Cēsu novads); K35 Juris Ģērmanis (Carnikavas novads).

Dāmas: D80 Helēna Sermole (Cēsu novads); D75 Rita Vucēna (Gulbenes novads); D70 Vaira Černiševa (Ventspils); D65 Dzidra Širve (Madonas novads); D60 Aija Lāce (Valkas novads); 3. Anita Stīpniece (Cēsu novads); D55 Sarmīte Vlodare (Jaunpiebalgas novads); D50 Antra Aizpuriete (Mazsalacas novads); 4. Natālija Svetlova (Jaunpiebalgas novads), 5. Olga Ivaņina (Jaunpiebalgas novads); D45 Laima Klauža (Carnikavas novads); Anžela Brice (Cēsu novads); D40 Ļubova Pavļukova (Daugavpils); 3. Mārīte Knēta (Cēsu novads); 5. Arta Kronberga (Cēsu novads); D35 Dace Anča (Gulbenes novads), Aiga Strazdiņa (Cēsu novads); 5.Ina Treiliņa (Jaunpiebalgas novads), 6. Inese Haļina (Jaunpiebalgas novads); D30 Olga Zīle (Daugavpils).

Jānis Gabrāns