Ziņas

Sports

Veterāni, izlases, novada čempionāts

Pagaidām veiksmīgi. Latvijas florbola čempionātā veterāniem 35+ grupā bez zaudējumiem cīnās komanda "Lekrings".Foto: no albuma

Florbola saimniecība Latvijā ir ļoti plaša, katru nedēļas nogali notiek spēles dažādos līmeņos, līgās, turnīros.

Mūsējie izlasēs

Latvijas virslīgas čempionātā vīriešiem un dāmām aizvadītajā nedēļā bija pārtraukums, jo spēkus pārbaudīja valsts izlases. Vīriešu izlase pulcējās uz pēdējo treniņnometni, kurā aizvadīja divas draudzības spēles ar Igaunijas izlasi. Pēc tam Latvijas vīriešu izlases treneris Arto Rīhimeki paziņoja sastāvu Pasaules čempionātam, kas no 1. līdz 9. decembrim notiks Čehijas galvaspilsētā Prā­gā. Valsts izlasē spēlēs arī “Lek­rings” spēlētāji Jānis Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Pēteris Trekše, “Pār­gaujas” florbolisti Gvido Lauga, Artūrs Jurševskis, kā arī abi mūsu puses florbolisti, kuri spēlē ārzemēs, – Morics Krūmiņš un Andris Rajeckis. Viens no komandas treneriem ir “Pārgaujas” treneris Ingus Laiviņš.

Abās pārbaudes spēlēs ar Igau­nijas valstsvienību Latvijas izlase guva uzvaras 8:5 un 6:1. Šajās spēlēs J. Rajeckis guva trīs vārtus, G. Lauga – 2, pa vienam M. Krūmiņš, P. Trekše un A. Rajeckis.

Pasaules čempionātā florbolā Lat­vijas izlase ielozēta A grupā – kopā ar Čehijas un Šveices izlasēm.
Latvijas sieviešu izlase aizvadīja pārbaudes spēles Somijā. Iz­lases sastāvā bija arī “Lekrings” spēlētājas: Klinta Mārtiņjēkaba, Džeina Eglīte, Elīna Šarova un Liliāna Jakovicka.

Bez zaudējumiem

Latvijas florbola čempionātā veterāniem 35+ grupā otrā sabraukuma spēles notika Cēsīs. Vienīgā komanda, kas vēl nav piedzīvojusi zaudējumu, ir “Lek­rings”, kas savā laukumā guva trīs uzvaras. Ar 9:6 pārspēta Liel­vārdes komanda, ar 6:1 Rēzeknes komanda, bet trešajā spēlē cēsniekiem tehniskā uzvara 5:0, jo “Ekskurzeme – Tukums” uz spēli neieradās. Šajā sabraukumā trīs vārtus “Lekrings” labā guva Jānis Frei­valds; pa diviem – Roberts Krū­miņš, Mārtiņš Jarohovičs, Jānis Apeinis, Artis Malkavs, Kas­pars Zauls; pa vienam – Arnis Čamans un Reinis Bērz­kalns.

Turnīra tabulā “Lekrings” ieņem pirmo vietu, otrajā “Ru­be­ne”, bet trešo, neraugoties uz diviem tehniskajiem zaudējumiem, ieņem “Ekskurzeme – Tukums”.

Novada čempionāts

Aizvadītajā sestdienā aizraujoša spēļu diena aizvadīta Cēsu novada florbola čempionātā. Jau pirmajā spēlē tikās komandas, kas vēl nebija piedzīvojušas zaudējumu, – “Amata” un “SK Fono”. Spēle parādīja, ka komandas tiešām spēkos līdzvērtīgas. Re­zul­tātu atklāja “SK Fono” spēlētājs Emīls Šmits, bet jau pēc 17 sekundēm Kristaps Strazds no “Amatas” izlīdzināja rezultātu. Spēles 25. minūtē Jānis Sīmanis izvirzīja amatiešus vadībā, bet pēc minūtes Ivo Auziņš atkal atjaunoja neizšķirtu, un pamatlaiks beidzās 2:2. Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienos, kur labāki bija “SK Fono” spēlētāji, sagādājot “Amatai” pirmo zaudējumu.

“Amatas” florbolistiem šī spēļu diena bija nopietns pārbaudījums, jo otrajā spēlē pretī stājās čempionvienība “Einšteins”. Lai arī čempioni spēles trešajā minūtē atklāja rezultātu (Roberts Krū­miņš), vēlāk izrādījās, ka tie ir viņu vienīgie vārti, jo spēles turpinājumā trīs reizes precīzi bija “Amata” spēlētāji (Armands Mak­simovs, K. Strazds, Lauris Skrastiņš), kuri arī izcīnīja uzvaru 3:1.

Uzvaras sēriju turpināja “SK Fo­no”, kuri ar 5:3 pieveica “OSR” spēlētājus. Uzvarētāju labā divus vārtus guva Rihards Kamarūts, pa vienam – Toms Šmits, Mikus Ikers, I. Auziņš, bet “OSR” komandā – Gatis Gailis – 2, Andris Kļaviņš.

Pie pirmās uzvaras tika “Smil­tene ’09”, kuri ar 2:1 pārspēja “OSR”. Uzvarētajiem vārtus guva: Daniels Āgaris un Jānis Lau­ris jr., zaudētājiem – Jurģis Jevs­tigņejevs.
Vēl šajā dienā “Einšteins” pieveica Siguldas komandu 4:1. Uzvarētājiem divus vārtus guva R. Krūmiņš, pa vienam – Matīss Pilibaitis un Raivo Keišs, bet siguldiešiem – Rihards Liekniņš.

Dienas pēdējā spēlē “Sigulda” pārspēja Smiltenes komandu 6:3.
B grupā bez zaudējumiem spēlē “SK Fono”. A grupas komandas laukumos dosies sestdien, tur zaudējumus vēl nav piedzīvojušas “Auciems” un “FYA Shots”, bet šajā dienā abas tiksies savā starpā.