Ziņas

Sabiedrība

Vēstnieki iepazīst Cēsis un Amatciemu

Iepazīst Cēsis. Latvijā akreditētie ārvalstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki apskatīja nozīmīgas vietas Cēsīs, tostarp veco alus brūzi, kas nu tiek veidots par zinātnes un mākslas centru.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Latvijā akreditētie 28 valstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki iepazina Cēsis un Amatas novadu.

Ārlietu ministrijas iepazīšanās braucienus pa Latviju akreditētajiem ārvalstu rezidējošajiem un nerezidējošajiem vēstniekiem rīko katru gadu, izvēloties doties katrreiz uz citām Latvijas vietām. Šoreiz bija izraudzīta Vidzeme.

Gruzijas vēstnieks Teimurazs Janjalia, kurš Cēsīs jau bijis vairākkārt, atzina, ka te ir skaisti katrā gadalaikā: “Esmu šeit bijis kopā ar ģimeni gan sniegotā ziemā, gan zaļā vasarā. Te ir, ko redzēt un par ko priecāties! Jāsaka liels paldies Ārlietu ministrijai, ka šādi braucieni tiek rīkoti. Tā ir iespēja aprunāties ar kolēģiem neformālā gaisotnē, justies brīvi un nepie­spiesti. Katru reizi, kad dodamies uz kādu reģionu, mēs iepazīstamies ar jauniem cilvēkiem, jaunām vietām un redzam, kā reģi­oni attīstās. Katrs reģions ir ar kaut ko atšķirīgs, to visu redzot, mēs gūstam pozitīvus iespaidus. Katra vieta, ko šodien apskatījām, bija īpaša un interesanta, bet, ja ir jāizvēlas viena, tad vislielāko iespaidu uz mani atstāja Amat­ciems. Tur noteikti aizvedīšu arī ģimeni,” atzina T. Janjalia.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, kas pavadīja vēstniekus, pastāstīja: “Šo braucienu galvenais mērķis ir parādīt diplomātiskajam korpusam – gan tiem diplomātiem, kas pastāvīgi uzturas Rīgā, gan vēstniekiem, kas akreditēti Latvijā no citu valstu galvaspilsētām, – Latvi­jas reģionus. Tos izvēlamies pēc rotācijas principa. Ja pirms četriem gadiem, kad bijām Vidzemē, devāmies uz Valmieras pusi, tad šoreiz izvēlējāmies Cēsis. Šī vēstniekiem ir iespēja uzzināt vairāk par to, kas notiek katra Latvijas reģiona ekonomiskajā dzīvē, kādas ir eksporta nozares.”

Pagājušonedēļ trešdien, kad notika reģionālais brauciens, viesi apskatīja Amatas novadā esošo “Dores” fabriku un iepazinās ar uzņēmuma vīziju par nākotnes iecerēm, aplūkoja “Jonathan SPA estate” Amatciemā. Cēsīs vēstniekus ar muzikālu priekšnesumu iepriecināja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi, diplomāti tika iepazīstināti ar Vidzemes koncertzāli “Cēsis”, viesnīcu “Villa Santa”, Cēsu pils kompleksu un vēsturisko alus darītavu. Vēstnieki uzzināja arī par Cēsīs notikušajiem starptautiska mēroga pasākumiem. Tiekoties ar Cēsu novada pašvaldības vadītāju Jāni Rozenbergu, viesiem tika prezentēta novada attīstības stratēģija.

“Diena bija piepildīta un interesanta. Vēstnieki redzēja ne tikai saimnieciskās darbības jomas, bet arī galvenos tūrisma objektus. Visur, kur bijām, mūs uzņēma ļoti silti un jauki. Jau tagad no vairākiem vēstniekiem esmu dzirdējis labas atsauksmes. Viņus iespaidojis cēsnieku ambiciozais redzējums, uzņēmīgums un degsme. Viņuprāt, cēsnieku ieceres ir drosmīgas, ar tālejošiem mērķiem. No starptautisko sakaru paplašināšanās viedokļa šis ir ļoti nozīmīgs notikums, šie 28 vēstnieki zināmā mērā kļūs arī par Cēsu pilsētas vēstniekiem,” tā A. Pildegovičs.

Tā kā vairāki vēstnieki bija izteikuši vēlmi redzēt jūru, tad vakara noslēgumu ar vakariņām delegācija baudīja Skultē.