Ziņas

Sabiedrība

Veselavas muižā darbi ieilgst

Procesā. Veselavas muižā noris siltumapgādes nodrošināšanas darbi. Foto: Marta Martinsone-Kaša

Veselavas muižas apkures, vēdināšanas, siltumapgādes, kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas sistēmu atjaunošanas darbiem būtu jāieiet finiša taisnē, jo saskaņā ar projekta termiņiem ēku bija plānots nodot ekspluatācijā 13. oktobrī, tomēr viss nerit tik raiti, kā iecerēts, un darbi ieilgs līdz novembra vidum.

“Ne vienmēr aprēķini sakrīt ar realitāti, kaut iepriekš viss šķiet rūpīgi pārdomāts. Tā iznācis arī šoreiz, kad plānotajam apkures katlam aprēķinātās jaudas izrādījās par mazām, šo to nācās pārstrādāt, pielāgot. Tā kā ēka ir vēsturiska, vienā tās daļā iecerēts atstāt čuguna sildelementus, bet tādus nevar tik vienkārši nopirkt, sildelementi jāizgatavo pēc pasūtījuma, arī tas prasa laiku. Vēl jāpiemin, ka rudens šogad ļoti bagāts nokrišņiem, lietus ietekmēja kanalizācijas un lietus sistēmas atjaunošanas darbus,” saka Priekuļu novada izpilddirektors Fjodors Puņeiko. Tomēr viņš piebilst, ka, neskatoties uz visu, būvfirmas darbinieki ne brīdi nav pavadījuši dīkā: “Arī viņu interesēs ir nodot objektu ekspluatācijā pēc iespējas ātrāk. Vīri strādā, un izskatās, ka vēl kāds mēnesis būs vajadzīgs, līdz visi darbi būs pabeigti.”

Minētos darbus veic SIA “Siltumtehserviss” par kopsummu 139 100 eiro. Tā kā ne Priekuļu novada pašvaldība, ne SIA “Siltumtehserviss” saistībā ar iekavētajiem darbiem nekādas pretenzijas viena pret otru neceļ, līgumsods netiek ieturēts.