Ziņas

Sports

Veronika Stūriška – pasaules vicečempione

Vicečempione. Jaunpiebaldzēniete Veronika Stūriška (no kreisās) izcīnīja sudraba godalgu Pasaules čempionātā BMX junioru meiteņu grupā. Foto: no albuma

BMX braucēja Veronika Stūriška no Jaunpiebalgas Pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā izcīnīja sudraba godalgu junioru meiteņu grupas sacensībās. Tas ir    pēdējo gadu lielākais panākums Latvijas BMX riteņbraukšanā pasaules čempionātos.

Veronika pārstāv BMX klubu “Silvas ziķeri” tāpat kā Latvijas labākā BMX braucēja, cēsniece Vineta Pētersone. Aizvadītajā Pasaules čempionātā V. Pētersone    pusfinālā izcīnīja piekto vietu, sacensības noslēdzot desmitajā pozīcijā.

V. Stūriška sacensības aizvadīja ļoti pārliecinoši. Viņa uzvarēja savā kvalifikācijas braucienā, iekļūstot ceturdaļfinālā. Tajā viņa savā braucienā uzvarēja, iekļūstot pusfinālā. Arī tur viņa bija ātrākā, nodrošinot labāko celiņa izvēli lielajam finālam. Izšķirošajā braucienā Veronika sīvi cīnījās par līderes godu ar franču vadošo juniori Leā Branžū un beļģieti Aiko Gommērsu. Pēc pirmās virāžas nonākusi trešajā vietā, Veronika nepadevās, distances vidū apsteidza Beļģijas braucēju un tuvojās francūzietei, taču viņu apdzīt neizdevās.

BMX kluba “Silvas ziķeri” treneris Ģirts Kātiņš sarunā ar “Druvu” atzina, ka ir gandarīts par savu audzēkņu panākumiem, bet vienmēr jau ir, kur augt: “Esmu ļoti apmierināts ar Vinetas sniegumu Pasaules čempionātā. Viņa teicami tika galā ar trasi, pavisam mazliet pietrūka, lai iekļūtu finālā. Arī pati braucēja gandarīta par iegūto vietu.”

Stāstot par V. Stūriškas sniegumu, treneris atzīst, ka braucējai bija jāuzvar jau jūlija sākumā aizvadītajā Eiropas čempionātā, taču nesanāca, tad nu kompensācijai cerēts uz uzvaru Pasaules čempionātā: “Ceturtdaļfināls un pusfināls pierādīja, ka viņa ir gatava titulam, taču sports ir sports. Esam apmierināti arī ar otro vietu, un vēl jau viss priekšā. Iz­šķirošajā braucienā neizdevās starta kalns, tur Francijas braucēja ieguva priekšrocību, pēc tam Veronika konkurenti sadzīt nevarēja. Bija trasē situācija, ka pirmās virāžās izejā varēja izcīnīt vadošo pozīciju, bet mēģinājums varēja beigties arī ar kritienu abām braucējām, tāpēc Veronika neriskēja, un rezultātā otrā vieta, kas arī ir ļoti labs panākums. Pirms sacensībām piektdienas treniņos gāja ļoti grūti, jo visas braucējas mocījās ar pirmo lēcienu, bija spēcīgs sānvējš, daudzas piedzīvoja kritienus, pat ar smagām sekām. Manējās tika galā bez problēmām, kas deva pārliecību sacensībām. Protams, vienmēr gribas būt pirmajām, bet katras sacensības dod noderīgu pieredzi turpmākajam. Veronika rādīja ļoti labus apļa laikus, un tas ļauj pozitīvi raudzīties nākotnē.”

Tagad abas braucējas gatavosies Pasaules kausa posmam septembrī Kolumbijā, jo ar 1.septembri jau sākas olimpiskā atlase Parīzes olimpiskajām spēlēm 2024.gadā. Un tieši Pasaules kausa posmi dod galvenos punktus olimpiskajā kvalifikācijā. V. Pētersone startēs elites grupā, V. Stūriška – U23 grupā, kur būs jācīnās ar gados vecākām braucējām, bet treneris atzīst, ka tas dod lielākas izaugsmes iespējas: “Viņa ir tam gatava, to pierāda piektā vieta vienā no Pasaules kausa posmiem. Arī treniņos viņas startē kopā ar Vinetu, ja vien ir tāda iespēja.”

Vineta jau devusies uz Bogotu (Kolumbija), kur notiks Pasaules kausa posms, bet Veronika turp dosies pēdējā brīdī, jo viņai vēl mācības skolā.