Ziņas

Sports

Veronika Stūriška – Eiropas čempione

Čempione. Latvijas BMX braucēja Veronika Stūriška no Jaunpiebalgas kļuva par Eiropas čempioni M16 grupā.Foto: no albuma

Beļģijas pilsētā Zolderā norisinājās UEC Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Sacensībām bija pieteikti 39 Latvijas sportisti, viņu vidū arī olimpiete Vineta Pētersone, kura startēja U23 grupā, un Veronika Stūriška no Jaunpiebalgas, kura pārstāv komandu “Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS”. Viņa startēja U16 grupā meitenēm un demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu. Uzvarēja priekšbraucienos, kā arī pirmā finišēja ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Lielajā finālā pirmajā līkumā Veronika bija trešā, taču arvien vairāk spēja trasē audzēt ātrumu, vispirms apdzenot Če­hijas sportisti, bet finiša taisnē apsteidzot arī pasaules čempioni Līziju van Šindeli no Nīderlandes. Tādējādi Veronika izcīnījusi Eiropas čempiones titulu.

Atgādināsim, ka pērn viņa kļuva par Latvijas čempioni M15 grupā, 2019.gadā bija valsts čempione M14 grupā. Togad viņai bronza Eiropas čempionātā M14 grupā, bet pasaules čempionātā lielajā finālā viņa finišēja 5.vietā.

Vinetai Pētersonei Eiropas čempionāts bija pēdējais nopietnais spēku pārbaudījums pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm. Viņa startēja jaunizveidotajā U23 grupā, kas ir lielisks starpposms junioru vecumu pārsniegušajiem sportistiem, lai sekmīgi un pakāpeniski ieietu pieaugušo sportā.
Viņa uzvarēja pirmās kārtas braucienā, arī pusfinālā, iekļūstot lielajā finālā, diemžēl tajā starts neizdevās, un rezultātā Vineta finišēja septītajā vietā.

Tagad vēl pēdējie treniņi dzimtenē, lai jau nākamajā nedēļā, 21.jūlijā, dodos uz Tokiju. Jau rakstīts, ka olimpisko spēļu programmā BMX sacensībām atvēlēts 29. un 30. jūlijs.