Ziņas

Sports

Velobraucēju panākumi

Cēsu velobraucēji Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms pēdējās nedēļās apliecinājuši savu varēšanu pasaules un Latvijas sacensībās.

Kārtējo teicamo ierakstu Lat­­­­vijas riteņbraukšanas vēsturē XCO krosa disciplīnā pirms ne­dē­ļas izdarīja cēsnieks Arnis Pē­ter­sons no komandas “ZZK”, Če­hi­jā notikušajā Pasaules kausa iz­cīņas trešajā posmā izcīnot augs­to astoto vietu. Tas ir Lat­vi­jas labākais panākums elites kon­kurencē tik augsta mēroga kalnu riteņbraukšanas sacensībās. Pie­mi­nēšanas vērts fakts, ka pēdējos divos apļos viņš uzrādīja absolūti labāko laiku.

Otrs cēsnieks Mārtiņš Blūms, kurš šajā sezonā pārstāv Nīder­lan­des komandu ” CST Sandd Americian Eagle”, finišēja 24. vietā, kas ir viņa labākais rezultāts elites grupā.

Čehijas posmā uz starta stājās 145 sportisti. Startā mūsējie nebija pirmajās rindās, M. Blūms sāka no piektās starta rindas ar 40. starta numuru, A. Pētersonam 78. numurs, vēl tālāk no līderiem. Taču distancē abi parādīja savu labo fizisko sagatavotību, apliecinot, ka ir elites klases braucēji. A. Pē­ter­sons ar katru apli kāpa uz augšu, piektajā aplī apsteidza M. Blūmu, pakāpjoties uz 11. pozīciju. Pē­dējā aplī viņš spēja iebraukt labāko desmitā, teicamā finiša spurtā apsteidzot mājinieku favorītu un Londonas Olimpisko spēļu čempionu Jaros­la­vu Kulhaviju un finišējot astotajā vietā. A. Pē­ter­sons uzvarētājam zau­dēja minūti un četras sekundes, kamēr M. Blūms divas minūtes un 41 sekundi.

Savā feisbuka kontā Arnis raksta: “Beidzot sasniegts ilgi gaidītais Pasaules kausa TOP 10! Man izdevās ne tikai uzvarēt 2012. gada olimpisko čempionu, bet arī pierādīt tiem, kas neticēja, ka tiešām varu iebraukt Pasaules kausa TOP 10, kaut pēdējos startos piedzīvoju neveiksmes.”

Kopvērtējumā pēc trešā posma A. Pētersons ieņem 37. vietu (119 punkti), bet M. Blūms – 46. (86 punkti).

Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma sacensības MTB XCO krosā notiks jūlija sākumā Itālijā.

Tikmēr aizvadītās nedēļas nogalē M. Blūms uzvarēja sev netipiskās sacensībās – Rīgas velomaratonā. Šoreiz viņam bija jāparāda sava prasme nevis MTB, bet šosejas sacensībās. 64 kilometru garajā sporta distancē finiša taisnē viņš izcīnīja uzvaru, par nieka tiesu apsteidzot otrās vietas ieguvēju.