Ziņas

Sabiedrība

Vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniegšana būs jāpagarina piecās pašvaldībās

Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) būs jālemj par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa pagarināšanu piecās pašvaldībās – Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā, jo tajās katrā iesniegts tikai pa vienam vēlēšanu sarakstam, aģentūru LETA informēja CVK. Šodien, 25.aprīlī, notiks CVK sēde, kurā paredzēts lemt par kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa pagarināšanu pašvaldībās, kurās līdz šodienas vakaram bija iesniegts tikai viens kandidātu saraksts, nebija iesniegts neviens kandidātu saraksts vai sarakstos pieteikto kandidātu skaits bija mazāks nekā domē ievēlējamo deputātu skaits.

CVK sēde notiks plkst.14.30 CVK telpās Rīgā, Smilšu ielā 4.

Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam šajās pašvaldībās kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš ir jāpagarina par desmit dienām.

CVK apkopotā provizoriskā informācija liecina, ka vismaz viens kandidātu saraksts ir iesniegts visās pašvaldībās, kā arī sarakstos pieteikto kandidātu skaits ir pietiekams. Savukārt tikai viens kandidātu saraksts ir iesniegts piecās pašvaldībās – Lubānas, Pārgaujas, Rundāles, Vaiņodes un Varakļānu novadā.

Pavisam šodien līdz plkst.18 pašvaldību vēlēšanām bija reģistrēti 577 kandidātu saraksti un 8745 deputātu kandidāti. Visvairāk sarakstu – 14 – iesniegts Ķekavas novadā. 13 kandidātu saraksti iesniegti Daugavpilī, 12 – Jūrmalā, 11 – Rēzeknē, bet pa desmit kandidātu sarakstiem – Rīgā, Liepājā un Jēkabpilī.

3.jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks 119 pašvaldībās, un tajās kopā jāievēl 1614 deputāti. Tādējādi uz vienu pašvaldību deputāta vietu pretendē vidēji pieci deputātu kandidāti, tomēr jāņem vērā, ka konkurence katrā no 119 pašvaldībām atšķiras.

2013.gada pašvaldību vēlēšanās CVK kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu pagarināja septiņos novados – Baltinavas, Naukšēnu, Nīcas, Pāvilostas, Rūjienas, Salacgrīvas un Skrundas novadā. 2013.gadā pašvaldību vēlēšanām tika reģistrēti 589 kandidātu saraksti un 8725 kandidāti.