Ziņas

Sabiedrība

Vēl viens piepildīts gads

Pateicība. Zemessardzes 27.kājnieku bataljona komandieris Normunds Zaviļeiskis pasniedz Ziemassvētku dāvanu no bataljona    Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādei Cēsu klīnikā.Foto: no albuma

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīriem un zemessargiem šis bijis piepildīts gads, darbība turpinājās, neraugoties uz pandēmijas ierobežojumiem.

Daudz esam rakstījuši par viņu veikumu, un arī decembris bijis notikumiem bagāts. Atskatījušies uz bataljona 30.gadadienu, karavīri un zemessargi decembra sākumā devās uz Igauniju pie draugiem un kaimiņiem “Kaitseliit”, lai Sāremā apriņķī piedalītos starptautiskajās militārajās mācībās “Orkaan”. Tā ir sena sadarbība, Zemessardzes vienības no Latvijas šajās mācībās tradicionāli piedalās kopš 2009. gada. Reizi gadā igauņi brauc uz Vidzemi, lai piedalītos mācībās Latvijā, un gada nogalē latvieši dodas atbildes vizītē.

Kā stāsta 27.kājnieku bataljona komandieris Normunds Zaviļeiskis, uz Igauniju devās 2. Vidzemes brigādes kaujas grupas sastāvs, kurā lielākais vairums karavīru un zemessargu bija no 27.bataljona: “Kaujas grupu, kurā iesaistījās arī papildspēki no kaimiņu bataljoniem, vadīja mūsējais – virsseržants Arnolds Bahmanis, un kaujas grupa ar visiem uzdevumiem tika galā godam, no igauņu puses saņemot vislielāko atzinību. Šāda kopīga sadarbošanās ir ļoti būtiska abām pusēm, jo tā ir laba iespēja pārbaudīt savas spējas. Mācības ir daudz aizraujošākas, ja to laikā “pretinieki” ir citādās formās un svešā mēlē runājoši. Kaujas grupas mērķis mācībās bija izolēt taktiski nozīmīgu apvidu, veikt patruļas pa ceļiem, veidot kontrolpunktus, lai neļautu apvidū iekļūt nosacītajam pretiniekam – Igaunijas “Kaitseliit” karotājiem. Uznākusī ziema ar biezo sniegu mūsu uzdevumu atviegloja, jo “pretiniekam” sniegā pēdas noslēpt bija grūtāk.”

“Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas Zemessardzes jeb “Kaitseliit” organizētajām militārajām mācībām, kas notika jau 15. reizi, un to mērķis ir uzlabot “Kaitseliit” vienību spēju veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas.

27.bataljonam šis bijis arī sportiski veiksmīgs gads, jo Zemessardzes militāro vingrinājumu kopvērtējumā iegūta augstā 2.vieta. Komandieris norāda, ka tik labus rezultātus sen nebija guvuši. Militārais sports Zemessardzē vienmēr bijis augsti attīstīts, un pasākumi tiek organizēti ar zemessargu plašu iesaisti. Neskatoties uz šī gada lielāko izaicinājumu – pielāgot    vingrinājumus “Covid-19” izplatības ierobežošanas noteikumiem- , izdevās realizēt lielāko daļu no plānotajiem militārā sporta pasākumiem.

Zemessargi ne tikai karo, sporto, bet gatavi arī iepriecināt citus. Ziemassvētku priekšvakarā    27.kājnieku bataljons dāvāja kliņģeri un galda spēli Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādei Cēsu klīnikā.

“Pirms trim gadiem NBS komandieris rosināja uz šādu nelielu pateicības akciju, katrai vienībai ļaujot izvēlēties, kuru iepriecināt Ziemassvētkos. Paši saziedojam naudu, nopērkam dāvanu, lai nogādātu adresātam. Šogad, ņemot vērā valstī esošo saspringto situ­āciju veselības nozarē, nolēmām īpaši izcelt mūsu NMPD komandu, viņi tiešām ir to pelnījusi,” saka N. Zaviļeiskis.