Ziņas

Sports

Vēl viens ieraksts biatlona vēsturē

Baiba Bendika. Foto: publicitātes

Ar sacensībām masu startā beidzies Pasaules čempionāts biatlonā, kas notika Slovēnijas pilsētā Pokļukā.

Baiba Bendika kārtējo reizi apliecināja, ka ir viena no pasaules vadošajām biatlonistēm, distancē ar kopējo startu izcīnot augsto 9.vietu, lai gan prieku aptumšoja divas kļūdas pēdējā šautuvē, kas liedza cīnīties par medaļām. Pirms pēdējās ugunslīnijas Baiba atradās otrajā vietā, jo līdz tam bija šāvusi precīzi, bet divas kļūdas izjauca iespēju cīnīties par godalgām. Biatlonistes komentārs bija īss un skaidrs: “Šis bija tuvu! Lieliska pieredze nākotnes cīņām! Ceturtais aplis bija grūtāks, nekā gaidīju, bet nākamreiz būšu gatava!”

Taču devītā vieta bija labākais sniegums Latvijas biatlonistiem šajā čempionātā, atkārtots labākais panākums Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo Baiba atkārtoja savu panākumu pērn iedzīšanā.

Aizvadītajā nedēļā Pasaules čempionātā Baibai bija trīs starti. 15 km individuālā distance Bai­bai Bendikai nebija veiksmīga, pieļaujot piecas kļūdas četrās šau­tuvēs, viņa finišā uzrādīja tikai 52. rezultātu. Distancē viņai 25. ātrākais laiks.

Individuālajā 1+1 stafetē viņa šoreiz startēja kopā ar Aleksandru Patrijuku, un finišā 14.vieta 28 komandu konkurencē. Baiba savus posmus veica ļoti atzīstami, nesašaujot tikai vienu mērķi no 20. Kļūme pirmajā etapā, šaujot guļus, tālāk iztika bez papildu pat­ronām, gan ātri slēpojot, gan ātri un precīzi šaujot. Pirms gada Pasaules čempionātā, kur Baiba startēja kopā ar Andreju Rastor­gujevu, tika iegūta 17.vieta.

Lai arī individuālajā distancē B. Bendikai tikai 52.vieta, ar pirmajā sacensību nedēļā izcīnīto 26.vietu sprintā un 18. iedzīšanā pietika, lai kvalificētos Pasaules čempionāta noslēdzošajam startam – distancei ar kopējo startu, kurā viņa parādīja savu potenci­ālu.

Pasaules čempionātam tika pieteikta arī Latvijas sieviešu stafetes komanda, bet, tieši tāpat kā pirms gada, mūsu biatlonistes jau otrajā etapā tika apsteigtas par apli un viņām sacensības beidzās. Šogad pirmajā etapā devās Sanita Buliņa, kurai nācās slēpot soda apli, kas ietekmēja tālāko. Otrajā etapā startēja cēsniece Annija Sabule, viņa abās šautuvēs izmantoja tikai vienu rezerves pat­ronu, tomēr pietrūka ātruma, lai paspētu veikt nākamo stafetes maiņu.

Šis Annijai bija trešais starts viņas debijas čempionātā. Lai arī rezultāts nebija, kā cerēts, iegūta vērtīga pieredze visaugstākajā līmenī: “Esmu pasaules labāko biatlonistu aprindās, un    ir saprotami, ka vēl    nespēju konkurēt ar šīm dāmām. Nevaru nemaz salīdzināt sajūtas, kādas bija sezonas sākumā, kad startēju Pasaules kausā. Tur gan emocionāli, gan fiziski biju savā vislabākajā formā, to arī spēju parādīt distancē, taču forma pazuda jau janvārī, vēl joprojām nejūtos pārāk labi. Ķermenis noguris un acīm redzami neiztur tik garu un intensīvu sacensību sezonu. Ļoti daudz, pie kā strādāt, redzu progresu, zinu, kas jādara. Atliek tikai izturēt šo sezonu un vēl intensīvāk gatavoties nākamajai, lai spētu pietuvoties pasaules top biatlona līmenim.”

Biatlonistei pagaidām trūkst ātruma distancē, ko nespēj kompensēt labā šaušana: “Šaušana ir mana spēcīgā puse, šaušanas laiki regulāri ir top 30. Gribētu vēl precīzāk un ātrāk, bet tas arī nāks ar laiku. Lai trasē iegūtu vajadzīgo ātrumu, esmu jau minējusi, ka tas nenotiek vienā vai divos gados, vajadzīgi vismaz četri gadi un vairāk. Progress ir jūtams, ja pagājušajā gadā zaudēju septiņas minūtes tikai slēpojumā uz 7,5km, šogad labākais rādītājs bija trīs minūtes.”

Jautāta par sajūtām debijas čempionātā, A. Sabule norāda, ka, salīdzinot ar Pasaules kausu etapiem, ir lielāka atbildības sajūta: “Pieredze, manuprāt, šajā čempionāta ir galvenais, kas iegūts, lai turpinātu sevi attīstīt un ietu tālāk. Ir jāizdzīvo visi posmi sportā, tagad eju savu ceļu, tas ir smags, ar daudziem pārdzīvojumiem, prieka brīžiem un lūzumiem! Taču ticu izvēlētajam ceļam, man ir mana ģimene, draugi un komanda, kas man tic. Tas man dod motivāciju nepadoties visgrūtākajos mirkļos, jo apzinos, ka dzīvē labās lietas un sasniegumi ir jānopelna! Tāpēc strādāju un turpināšu to darīt, un mēģināšu progresēt arī turpmāk!”

Pasaules kausu sezonā vēl divi posmi marta sākumā. Pirmajā nedēļā biatlonisti sacentīsies Čehijas pilsētā Nove Mesto, bet sezona noslēgsies Zviedrijas pilsētā Esterzundē.

Šonedēļ sāksies arī Pasaules čempionāts jauniešiem, juni­oriem, kur Latvijas izlases sastāvā startēs arī Cēsu Sporta skolas audzēkne Signe Miķelsone.