Ziņas

Sabiedrība

Vējonis: Valmiera ir paraugs citām pašvaldībām veiksmīgai sadarbībai ar uzņēmējiem

Valmiera ir labs paraugs citām pašvaldībām veiksmīgai sadarbībai ar uzņēmējiem, lai tie konkrētā pašvaldībā būtu ieinteresēti attīstīties, tā savas vizītes laikā Valmierā atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja prezidenta Preses dienestā, ar Valmieras uzņēmumu apmeklējumu Vējonis sāka darba vizīti Valmierā. Iepazīstoties ar SIA “Valpro”, AS “Valmieras Stikla šķiedra” un SIA “Padtex Insulation” darbību, prezidents uzsvēra šo uzņēmumu būtisko pienesumu ne tikai Valmieras pilsētas un reģiona attīstībai, bet arī valsts ekonomikai kopumā.

“Valmiera vienmēr bijusi pilsēta, kur tiek atbalstīta uzņēmējdarbība. Manuprāt, tas ir ļoti nozīmīgi, ka uzņēmējdarbība mums ir ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā – katra ražotne ir darbvietas cilvēkiem, kas konkrētā pašvaldībā dzīvo. Arī iepazīstoties ar Valmieras pilsētas izaugsmes rādītājiem, var redzēt, ka šajā pilsētā cilvēki strādā, domā, rada,” teica Vējonis.

Valsts prezidents atzina, ka Valmiera ir labs paraugs citām pašvaldībām veiksmīgai sadarbībai ar uzņēmējiem, lai tie konkrētā pašvaldībā būtu ieinteresēti attīstīties, kā arī veiksmīgi izmanto Vidzemes kā zaļā reģiona iespējas tūrisma attīstībai.

Metāla apstrādes uzņēmuma “Valpro” apskates laikā Vējonis atzinīgi novērtēja uzņēmuma spēju veiksmīgi apgūt eksporta tirgus visā pasaulē – 91% saražotās augstas kvalitātes produkcijas tiek eksportētas uz vairāk nekā 30 valstīm Eiropā, Ziemeļamerikā, Āzijā, Āfrikā, kā arī Austrālijā.

Savukārt, viesojoties “Valmieras Stikla šķiedra”, kas Valmieras pilsētā nodrošina turpat 1000 darbvietu, prezidents uzsvēra uzņēmuma nozīmīgo ieguldījumu Valmieras pilsētas un visas valsts ekonomikas attīstībā – tas ir lielākais eksportspējīgas produkcijas ražotājs un nodokļu maksātājs Vidzemē.

Apmeklējuma laikā Valsts prezidents iepazinās ar uzņēmuma un Valmieras tehnikuma īstenoto duālās izglītības programmu, kas veidota pēc Vācijas profesionālās izglītības sistēmas parauga.

“Valmieras pieredze apliecinājusi, ka šādas darba vidē balstītas izglītības programmas jāattīsta arī citur Latvijā. Tās skolu audzēkņiem nodrošina ne tikai prakses iespējas, bet arī darbavietu pēc skolas absolvēšanas,” sacīja Vējonis.

Apmeklējot stikla šķiedras izstrādājumu ražotāju “Padtex Insulation”, prezidents novērtēja veiksmīgo inovāciju ieviešanu ražošanā, kas uzņēmumam ļauj ražot eksportspējīgu augstas pievienotās vērtības produkciju.

Darba vizītes turpinājumā Valsts prezidentam paredzētas darba pusdienas ar Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāju un deputātiem, Vidzemes Augstskolas, Valmieras integrētās bibliotēkas un Valmieras muzeja apmeklējums, kā arī tikšanās ar Valmieras iedzīvotājiem.

Vizīti Valmierā Valsts prezidents noslēgs ar dalību un uzrunu Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensību oficiālajā atklāšanas ceremonijā.