Ziņas

Sabiedrība

Vējonis 30.martā atsāks pildīt pienākumus pilnā apmērā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien parakstījis paziņojumu par to, ka 2016.gada 30.martā atsāks pildīt Valsts prezidenta pienākumus pilnā apmērā, informē prezidenta Preses dienestā.

Paredzēts, ka 30.martā plkst.15 Jūrmalas rezidencē notiks Valsts prezidenta preses konference, kurā mediju pārstāvjiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus.

Jau ziņots, ka Vējonis 18.janvārī tika nogādāts Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai nodrošinātu atveseļošanos no vīrusa infekcijas. Izvērtējot Valsts prezidenta veselības stāvokli, ārsti 19.janvārī nolēma turpmāku ārstēšanu veikt Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā atbilstoši tās profilam. Prezidentam bija nepieciešams veikt papildu izmeklējumus un darbības tālāka infekcijas riska novēršanai.

Tika pieņemts lēmums ar 20.janvāri Valsts prezidenta pilnvaras uz slimības laiku uzticēt Saeimas priekšsēdētājai. Tajā pašā dienā Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā prezidentam Vējonim veikti papildu izmeklējumi. Mediķi konstatēja sepses infekciju, kas skāra sirds vārstuļus. Kardiologu, kardioķirurgu un visu iesaistīto speciālistu komanda nolēma, ka galvenais ir likvidēt infekcijas avotu, lai novērstu tālāku tās izplatību, un veids, kā to izdarīt, ir sirds operācija. Šajā pašā dienā Valsts prezidentam sekmīgi tika veikta sirds operācija.

Valsts prezidenta vispārējais veselības stāvoklis pēc operācijas novērtēts kā atbilstošs operācijas apjomam, un tas stabilizējās. Prezidentam tika turpināta terapija, un 21.janvārī viņš pamodās no medikamentozā miega stāvokļa.

Pēc veiktās operācijas viņš 2.februārī pirmo reizi uzrunāja Latvijas ļaudis un pateicās par slimības laikā saņemtajiem veselības vēlējumiem un sniegto atbalstu. Trīs dienas pēc papildu izmeklējumu veikšanas ārsti atzina, ka Valsts prezidenta veselības stāvoklis uzlabojies tiktāl, ka intensīvā terapija vairs nav nepieciešama. Tika pieņemts lēmums, ka prezidents turpmāk ārstēsies kardioķirurģijas nodaļā.

Vēlāk prezidents sāka jau veikt aktuālos darba pienākumus, tostarp turpināja ārstu noteikto medikamentu kursu un sākto fizioterapiju.

No Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Vējonis tika izrakstīts 26.februārī, un kopš tā laika viņš iziet rehabilitācijas kursu centrā “Vaivari”.