Ziņas

Sabiedrība

Vēja brāzmas svētdien tomēr varētu sasniegt 35 metrus sekundē, ievērojami paaugstināsies ūdens līmenis

Meteorologi paaugstinājuši varbūtību par ļoti spēcīgām vēja brāzmām, kas svētdien, 11.janvārī, varētu sasniegt pat 35 metrus sekundē (m/s), aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ievērojami paaugstināsies arī ūdens līmenis.

Teritorijas lielākajā daļā vēja brāzmas sasniegs 25 m/s, vietām sasniedzot arī ātrumu 25 līdz 30 m/s. Tikmēr piekrastes rajonos brāzmas būs vēl spēcīgākas – pat 33 līdz 35 m/s, kas nozīmē, ka tiks izsludināta sarkanā līmeņa trauksme.

Kurzemē spēcīgākās brāzmas ir gaidāmas naktī uz svētdienu, bet centrālajos un austrumu rajonos – svētdien no rīta un pa dienu. Pastāv arī ļoti augsta varbūtība, ka Rīgā svētdien no rīta un dienā vēja spēks brāzmās būs 25 līdz 28 m/s.

Saskaņā ar prognozēm šodien rietumos no Lielbritānijas virs Atlantijas okeāna izveidosies ciklons “Fēlikss”, kas virzīsies uz austrumiem un ziemeļaustrumiem. Ar šo ciklonu saistītā zema spiediena ieplakā virs Skandināvijas pussalas dienvidu rajoniem rīt, 10.janvāra priekšpusdienā, izveidosies jauns ciklons, kas ātri virzīsies uz austrumiem un pieņemsies spēkā. Maksimālais spēks šim ciklonam būs 11.janvāra nakts otrajā pusē un no rīta, kad tā centrs atradīsies virs Igaunijas. Latvijā laikapstākļus noteiks šī ciklona dienvidu mala, kur pūtīs tieši spēcīgākie vēji.

Līdz ar vētru ir sagaidāma ūdens līmeņa celšanās Latvijas piekrastē. Ja janvāra pirmo dienu vētras laikā ūdens līmenis jūras piekrastē paaugstinājās no 70 līdz 76 centimetriem pēc Latvijas augstumu sistēmas (LAS) un Rīgā no 100 līdz 111 centimetriem, sagaidāms, ka šīs vētras dēļ līmeņa paaugstināšanās būs vēl ievērojamāka. Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Baltijas jūras piekrastē paaugstināsies virs 140 centimetriem LAS, bet Rīgā pat virs 170 centimetriem LAS.

LETA