Ziņas

Sabiedrība

Vēja ātrums brāzmās valsts austrumu un centrālajā daļā sasniedzis 20 metru sekundē

Sestdienas pēcpusdienā daudzviet Latvijas austrumu un centrālajā daļā, arī Rīgā, rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedza 19-20 metru sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Šādas brāzmas novērotas Rīgā, Jelgavā, Cēsu un Ludzas pusē, arī Alūksnes un Vidzemes augstienē. Citās novērojumu stacijās reģistrētas brāzmas līdz 13-18 metriem sekundē.

Jau ziņots, ka visagrāk – īsi pēc plkst.12 – vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē reģistrētas Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Alūksnes novērojumu stacijā, kā arī uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” meteostacijā starp Ludzu un Zilupi.

Stipro vēju, kas skāris Latviju un kaimiņvalstis, izraisījis ciklons, kas no Somijas un Baltijas pārvietojas uz Krieviju, tomēr visstiprākās vēja brāzmas saistītas ar gubu mākoņiem. Tie daudzviet nes īslaicīgus nokrišņus – gan lietu, gan sniegu, gan krusai līdzīgus nokrišņus.

Svētdien laikapstākļi Latvijā nedaudz uzlabosies – vējš būs mazāk stiprs, gaidāms sausāks un saulaināks laiks nekā sestdien, prognozē sinoptiķi.