Ziņas

Sabiedrība

Veiksmīgu 2015. gadu!

Dienu pa dienai kopā

“Druvas”

aizejošais gads guļ man uz galda 197 numuros un gaida, kad to iesies spīdīgos vāciņos, lai ieliktu redakcijas lielajā sienas skapī pie iepriekšējo gadu iesējumiem.

Gads aizzib ātri. Te bija janvāra putenis, te jau decembra sniegs. Arī notikumi aizsteidz tikpat lielā steigā. Un gada beigās nereti pat neatceries, kad kas bijis – šovasar vai pērnvasar, bet varbūt jau pirms diviem gadiem. Tādēļ reizēm man patīk pārlapot vecos “Druvas” iesējumus. Vai atceramies, ka pirms desmit gadiem darbu sāka lielais sporta komplekss pie Cēsu Valsts ģimnāzijas? Nu jau tas tā pieradinājis sporta cienītājus, ka pat nevaram iedomāties, kā būtu, ja tāda nebūtu. Un vai atceramies, ka pirms pieciem gadiem rudens pusē tika ziņots par nokritušu meteorītu Mazsalacā un pat “Druva” turp aizsteidzās. Izrādījās, kādas telekompānijas reklāmas triks vien tas bijis. Un par it

kā piemirstu vēsturi kļuvis pat notikums, kas pagājušā gada nogalē satrauca daudzu prātus – eiro ieviešana. Tas likās sarežģīti, bija daudz nezināmā, bet jaunā valūta ienāca tik raiti, ka jau, šķiet, vienmēr esam lietojuši tikai to.

Nu jau arī šis gads kļuvis par vēsturi. Soli pa solim, dienu pa dienai “Druva” ar to gājusi kopā ar jums, lasītāj. Vēstot par jaunumiem, uzklausot jūsu viedokļus, dzīvojot līdzi mūsu kopējiem priekiem un nedienām, gan vērtējot lielo politiku, gan risinot sasāpējušus sadzīves jautājumus. Un nu šie mūsu kopējie pārdzīvojumi ir salikti palielā kaudzē, mazliet iepelēkais avīžu papīrs ir kļuvis par 2014.gada apkopojumu vēsturiskā Cēsu rajona notikumiem. Pēc gadiem, avīzes pāršķirstot, atcerēsimies, ka šogad Cēsīs darbu sāka grandiozā Vidzemes koncertzāle, ka atklāts atjaunotajā Latvijā pirmais jaunceltais ugunsdzēsības depo, ka beidzot pilsētā tika saremontēta visa Gaujas iela.

Jau šodien “Druvas” žurnālisti ver vaļā jaunus bloknotus, sāk jaunus diktofona ierakstus, lai stāstītu par 2015.gada ikdienu un lielajiem notikumiem. Un atkal visa gada garumā mēs ar jums, lasītāj, sastapsimies laikraksta slejās! Lai mums visiem ražens un labestību piepildīts nākamais gads!

Andra Gaņģe, laikraksta Vidzemes novadiem “Druva” redaktore