Ziņas

Sports

Veiksmīgs starts Smiltenē

Veiksmīga gonka. Baltijas kausa 3. posma izcīņā Smiltenē smagajām automašīnām D12 klasē pirmo vietu izcīnīja pieredzējušais sportists, cēsnieks Bruno Leimanis.Foto: No albuma

Baltijas kausa 3. posma izcīņā smagajām automašīnām D12 klasē pirmo vietu izcīnīja pieredzējušais sportists, cēsnieks Bruno Leimanis, aiz sevis atstājot sportistus Andri Jurciņu no Smiltenes un Aldi Grantiņu no Grobiņas. Sacensības notika augusta pēdējās nedēļas nogalē Smiltenē, Tepera trasē. 

Bruno Leimanis stāsta, ka ir gandarīts par šī posma veiksmīgo startu, jo šīs sezonas pirmajā un otrajā posmā Igaunijā piedzīvotas neveiksmes. Tehniskas ķibeles dēļ auto trasē pat apgāzās.

”Šajā sezonā priekšā vēl divi posmi – septembrī un oktobrī. Tie norisināsies Igaunijā. Uzreiz varu sacīt, ka Igaunijā trases ir daudz smagākas. Latvijā braucam teju kā pa gludu galdu, bet Igaunijā trases ir tādas, ka pēc sacensībām divas trīs dienas pat īsti iztaisnoties nevar,” saka B. Leimanis. Viņš stāsta, ka trase labi padevās braukšanai, tā nebija pielijusi vai dubļaina, piebilstot, ka nereti sportisti labāk braucot pa dubļainu nekā putekļainu trasi.

B. Leimanis norāda, ka sacensību rezultāti atkarīgi no dažādām niansēm, sākot ar auto tehnisko stāvokli, laikapstākļiem un paša psiholoģisko sagatavotību un noturību sacensību dienā. ”Šis posms bija veiksmīgs. Man prieks, ka pēc ilgāka laika varēju kāpt uz goda pjedestāla,” saka cēsnieks, kurš 2014. gadā ieguva Baltijas čempiona titulu, bet pērn ierindojās godpilnajā otrajā vietā.

Viņš stāsta, ka šogad no pieciem sacensību posmiem tikai viens organizēts Latvijā. Tas sekmējis to, ka arī pašam līdzi bijis lielāks līdzjutēju pulks. ”Smiltenes trase ir laba, arī pašas sacensības tiek labi organizētas, tās šajā trasē apmeklē arī ļoti daudz līdzjutēju,” bilst B. Leimanis, sakot paldies arī saviem atbalstītājiem un mehāniķu komandai, kas palīdz būt gatavam gan sacensībām, gan strādā un cīnās līdzi pašā sacensību dienā.

”Šajā sportā esmu jau 25 gadus, un man tas ir liels gandarījums. Protams, sportā nebūtu iespējams būt, ja nebūtu atbalstītāju. Skaidrs, ka mūsdienās nevienam nav viegli. Turklāt savulaik uzņēmēji tiešām varēja atļauties daudz vairāk atbalstīt sportistus,” saka B. Leimanis un pateicas saviem pašreizējiem atbalstītājiem: uzņēmumiem “M.E.LAT-LUX”, “A.R.B.”, ”JOSA” un ziedu veikalam ”Elīna”.