Ziņas

Sports

Veiksmīgā nedēļas nogale „ZZK/Cēsis” riteņbraucējiem

 

Latvijas vadošā kalnu riteņbraukšanas komanda „ZZK/Cēsis” ļoti veiksmīgi nostartējusi pagājušā nedēļas nogalē kalnu divriteņu jeb MTB sacensībās, jo papildu Mārtiņa Blūma uzvarai pasaules kausa posmā MTB krosā Kanādā U23 grupā Arnis Pētersons un Katrīna Jaunslaviete svinēja pārliecinošas uzvaras Cēsīs notikušajā „Vivus.lv MTB maratona” 6.posmā galvenajā 57 km maratona distancē, – informē komandas “ZZK” pārstāvis Ivars Bācis un norāda, ka „ZZK” ieguva pirmo vietu arī komandu ieskaitē maratonā.

Kamēr Mārtiņš Blūms lieliski startēja pasaules kausa posmā Kanādā, nostiprinot savas līderpozīcijas kopvērtējumā, tikmēr otrs „ZZK” līderis Arnis Pētersons Cēsīs piedalījās vienā no lielākajiem pašmāju MTB seriāliem „Vivus.lv”. Pagājušā gada pasaules čempionāta 5.vietas ieguvējs U23 grupā Pētersons bija galvenais favorīts un savu statusu arī apliecināja. „ZZK” braucējs 57 km veica 2:15:14 un svinēja uzvaru tāpat kā pirmajā posmā aprīļa beigās Ventspilī. Tikmēr 1:09 aiz viņa finišēja Oskars Muižnieks „Sportlife”, kurš abu „ZZK” līderu prombūtnē bija uzvarējis iepriekšējos divos posmos. Vienīgā sīvā cīņa pirmajā sešiniekā bija par trešo vietu, kur pēdējos distances metros 4 sekundes ātrāks par slēpotāju Lauri Purniņu (Mysport veikals) bija un „ZZK” vēl vienu godalgotu vietu nodrošināja Jānis Ozols (+3:38). Līdz ar to Ozols noslēdza trijnieku jau trešo posmu pēc kārtas. Vēl minūti vēlāk finišēja Dmitrijs Sorokins (Rietumu banka-Rīga), bet sesto vietu ieņēma piecas minūtes uzvarētājam piekāpušais biatlonists un slēpotājs Raivis Zīmelis (MySport veikals).

Kā informē I.Bācis, sievietēm atkal pārāka bija Latvijas čempione Katrīna Jaunslaviete. „ZZK” braucēja spēja iekrāt ļoti lielu pārsvaru, trasi veicot 2:34:28 un tuvākās konkurentes apsteidzot par gandrīz septiņām minūtēm. Šī ceturtā uzvara pēc kārtas ļauj otro posmu izlaidušajai valcēnietei Jaunslavietei izvirzīties vadībā kopvērtējumā, kur tiek rēķināti labākie pieci posmi. Savukārt par otro vietu izvērtās ļoti līdzīga cīņa, kurā ar trīs sekunžu pārsvaru pār sezonas pirmo divu posmu uzvarētāju Leldi Ardavu (Rietumu banka-Rīga) izrādījās igauniete Grēte Steinburga.

Komandu ieskaitē, kur rēķināja labākos trīs no katras komandas, pārliecinoši pirmie bija 4475 punktus nopelnījušie „ZZK”, tuvākajiem sāncenšiem esot priekšā vairāk nekā 50 punktus. Tikmēr par otro vietu līdzīgi cīnījās pat piecas komandas, kuras visas šķīra 15 punkti. Kaut arī viņu labākais pārstāvis ieņēma 15.vietu, otrie starp komandām bija „Hawaii Express Filter”, kas tikai par diviem punktiem apsteidza „Patria Bottecchia”.

Pusmaratona distancē uzvarēja Didzis Slaidiņš no „Volkswagen-Veloprofs”, kuram 22 sekundes piekāpās vienādu laiku uzrādījušie un finiša spurtā par otro vietu cīnījušies Atis Paksis (Hawaii Express-Filter) un Mārtiņš Daļeckis (Sportland Bottecchia), no kuriem nedaudz ātrāks bija Atis. Nākamajās trijās vietās no 4.-6. ierindojās distanču slēpotāji: „Tour de ski” trīsdesmitniekā tikušais Indulis Bikše, Gints Lūsis un Juris Damškalns. Sievietēm pārliecinoši pirmā finišēja Rūta Brakovska (KS Sporta klubs), bet trijniekā iekļuva arī Aiga Paegle un kalnu slēpotāja Helēna Mūrniece.