Ziņas

Sabiedrība

Veikalos un citās sabiedriskās vietās jālieto maskas

Ilustratīvs attēls Foto: Marta Martinsone - Kaša

No šodienas pieaugušajiem un bērniem no 13 gadu vecuma mutes un deguna aizsegus nepieciešams lietot tirdzniecības vietās, tai skaitā lielveikalos, pastā, degvielas uzpildes stacijās, autoostās, dzelzceļa stacijās, tāpat kā līdz šim – sabiedriskajā
transportā.

Mutes un deguna aizsegus jālieto arī kultūras vietās – muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās. Tātad, ejot skatīties izstādi, muzeja ekspozīciju, piedaloties dievkalpojumā, būs nepieciešamas sejas maskas. Ja darbinieki nav nodalīti ar fizisku barjeru, arī viņiem jālieto maskas.

Šādu prasību vakar pieņēma Ministru kabinets, jo Latvijā pēdējās trīs nedēļās vērojams straujš “Covid-19” saslimstības pieaugums. Ja pirms nedēļas, 6. oktobrī, tas bija 31,25 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, tad šobrīd tas sasniedzis 55,63 gadījumus.

Pieņemti vēl citi ierobežojumi, tajā skaitā no 17. oktobra līdz 6.novembrim klātienē nevarēs notikt nodarbības un mēģinājumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās (izņēmums – individuālas nodarbības), kā arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi. Telpās nedrīkstēs notikt kolektīvie sporta treniņi. Plašāk par visiem ierobežojumiem informēsim rītdienas numurā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pēc valdības sēdes skaidroja, ka Latvijā “ceļas Covid-19 vilnis” un ir nepieciešama rīcība, lai šo vilni “nosistu lejā”, samazinot gan inficēto skaitu, gan to cilvēku skaitu, kuri nonāk slimnīcā. Viņš norādīja, ka nākamās divas nedēļas būs kritiski svarīgas “Covid-19” apkarošanā un šeit liela nozīme būs tam, kā sabiedrība ievēros valstī noteiktos ierobežojumus un ieteikumus: “Vai nu mēs salauzīsim “Covid-19” trans­misijas ķēdes, vai “Covid-19” salauzīs mūs.” Premjers cer, ka Latvijā nebūs jānonāk pie drakoniskāku aizliegumu ieviešanas.