Ziņas

Sabiedrība

Veikalā “Maxima”, Cēsīs, ieviestas pašapkalpošanās kases

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” investējis 64 000 eiro pašapkalpošanās kasu ieviešanā “Maxima XX” veikalā, Cēsīs, Valmieras ielā 17a, informēja “Maxima Latvija” pārstāvji. Šajā veikalā ieviestas piecas pašapkalpošanās kases, no kurām divās kasēs iedzīvotāji par pirkumiem varēs norēķināties gan ar skaidru naudu, gan maksājumu kartēm, bet vēl trijās – tikai ar maksājumu kartēm.

“Maxima Latvija” operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa pastāstīja – ja sākotnēji “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kases ievies galvaspilsētas lielākajos veikalos, tad šogad uzņēmums aktīvi paplašina pašapkalpošanās kasu tīklu gan reģionos, gan arī mazāka formāta veikalos. Pašapkalpošanās kasu ieviešana esot viens no soļiem, kā samazināt darbinieku slodzi un rindas pie kasēm. Vidēji dienā viens kasieris apkalpo aptuveni 400-600 klientus, bet vienas dienas laikā visos “Maxima Latvija” veikalos iepērkas aptuveni 300 000 iedzīvotāju.

Pēc “Maxima Latvija” datiem, šobrīd pašapkalpošanās kases “Maxima” veikalos izmanto aptuveni 27% pircēju tajos “Maxima Latvija” veikalos, kur tās ir pieejamas.

Šogad uzņēmums “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanā jau investējis vairāk nekā 845 00 eiro, bet pērn – nedaudz vairāk kā 500 000 eiro.

Kompānija pašapkalpošanās kases sāka ieviest 2009.gadā. Taču 2015.gadā intensīvāk sāka paplašināt pašapkalpošanās kasu tīklu, kas turpinājās arī pērn. Pēdējo divu gadu laikā “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kasu ieviešanā veikalos kopumā ir investējusi vairāk nekā vienu miljonu eiro. Patlaban “Maxima Latvija” tīklā ir 139 pašapkalpošanās kases 28 veikalos.

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” apgrozījums pagājušajā gadā bija 694 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 37,5% un bija 11,98 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada 29.novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. “Maxima Latvija” pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai “Lincoln Land Erste B.V”, liecina “Firmas.lv” informācija. Patlaban “Maxima” veikalu tīklu veido triju formātu 154 veikali – 126 “Maxima X”, 24 “Maxima XX” un četri “Maxima XXX” veikali -, kas atrodas 46 apdzīvotās vietās Latvijā.