Ziņas

Redzeslokā

Veido trīs koncertzāļu asociāciju

Starp reģionālajām koncert­zālēm jau kādu laiku notikušas sarunas par asociācijas dibināšanu. Liepājā un Cēsīs pa to laiku mainījušies koncertzāļu valdes locekļi, bet jaunieceltie sarunas turpina. “Lai iecere nepaliktu runu līmenī, ideja drīzumā jānoved līdz galam,” uzskata šovasar par pašvaldības kapitālsabiedrības “Vidzemes koncert­zāle Cēsis” valdes locekli ievēlētā Sandra Capare. Pirmās uzceltās koncertzāles – Latgales “Gors” – valdes locekle Diāna Zirniņa un pirms diviem gadiem uzceltās Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons ir viņas sarunu partneri.
Trīs reģionālās koncertzāles, kopā ņemot, ir otra apmeklētākā kultūras iestāde Latvijā aiz Nacionālās operas un baleta. Ar iecerētās asociācijas palīdzību koncertzāles, lai arī atrodas dažādās vietās, cer veidot daļu savu programmu kopīgi, asoci­ācija darbotos arī kā starptautiskā pārstāvniecība.

Asociācijas dibināšanai ir kultūrpolitisks mērķis, la efektīvāk ritētu sarunas ar Kultūras ministriju un citām finanšu institūcijām, kas nodrošina līdzekļus. Reģionālajām koncert­zālēm ir nepieciešams saņemt Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumu.

Liepājā 25 procenti no notikumiem sezonas laikā bijuši koncertzāles pašas rīkoti, 60 procenti koncertu un izrāžu ir veidoti citur un izrādīti “Lielajā dzintarā”, izīrējot koncertzāles telpas. 15 procenti no pasākumiem, kas notikuši prestižajās “Lielā dzintara” telpās, bijuši korporatīvie pasākumi. Ar līdzīgiem rezultātiem strādā arī reģionālās koncertzāles Vidzemē un Latgalē.

No gada laikā uz Liepājas koncertzāli pirktajām biļetēm 80 procenti ir iegādātas 100 kilometru rādiusā ap Liepāju. Vidzemes koncertzālē ap 60 procentiem biļešu uz koncertzāles rīkotiem koncertiem izpērk Cēsīs, pārējie 40 procenti iegādāti citur Vidzemē, kā arī Latgales ziemeļdaļā un Rīgā.