Ziņas

Sabiedrība

Vecpiebalgas viesistabā ūdensroze

Uzziedējusi! Par vides objektu uz saliņas gandarītas ainavu dizainere Vineta Radziņa un māksliniece Iveta Ērgle.Foto: No albuma

Ūdensrožu dīķi Vecpiebalgas centrā vienmēr piesaistījuši tūristu vērību, labiekārtotā birzīte ir iecienīta vecpiebaldzēnu pastaigu un atpūtas vieta, te notiek pasākumi. Saliņa dīķa vidū svētkos izrotāta, daudzi labprāt fotografējas. Vecpiebaldzēni šo vietu sauc par Vecpiebalgas viesistabu.

Aizvakar uz saliņas uzziedējusi balta ūdensroze. “Pierasts, ka svētkos uz saliņas ir kāds noformējums, bet ko īpašu gribas arī ikdienā. Bija skaidrs, ka tur jābūt kādam no Vecpiebalgas simboliem – ratiņam vai ūdensrozei. Tā kā Piebalga Latvijā tiek saistīta ar ūdensrozēm, izvēlējāmies to,” stāsta pašvaldības izpilddirektore Lelde Burdaja. Pie ieceres īstenošanas klāt ķērās ainavu dizainere Vineta Radziņa, māksliniece Iveta Ērgle. Viņu redzējumu metālā pārvērta Sergejs Berļakovs. Izpilddirektore uzsver, ka viņi ir pašvaldības darbinieki un to darījuši savam novadam. Bija jāiegādājas vien metāls un jāsamaksā par ūdensrozes zieda krāsošanu. Vides objektu uzstādīja pašvaldības saimnieciskā dienesta vīri Māra Kalniņa vadībā.

“Ūdensroze ir saliekama, svētku reizēs varēs noņemt un novietot citu noformējumu,” pastāsta L.Burdaja un uzsver, ka novadnieki lika kopā zināšanas un prasmes, radot skaistu vides objektu. Vēl ūdensroze nebija uzstādīta, kad garāmbraucēji jau piestāja, lai būtu pirmie, kuri pie tās nofotografējušies.

Šovasar Vecpiebalgas viesistabā plānoti arī citi darbi. Saņemts Lauku atbalsta dienesta finansētās programmas atbalsts projekta īstenošanai. Tiks paplašināts celiņu tīkls, pastaigu takai aptverot visu parka teritoriju, izbūvēts jauns  gājēju tiltiņš, kā arī uzstādīti informatīvie stendi, papildināti košumkrūmu un puķu stādījumi, salikti soliņi.

“Projektu īstenosim šovasar. Ir arī vēl citas ieceres. Savu laiku ir nokalpojusi strūklaka, bet dīķī tai jābūt. Domāsim, kā atjaunot, kādai tai būt,” saka pašvaldības izpilddirektore L.Burdaja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *