Ziņas

Sabiedrība

Vecpiebalgas novadā plāno izveidot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumus

Vecpiebalgas novada dome sākusi pārrunas ar SIA “ZAAO” (ZAAO), lai šogad realizētu ieceri par eko jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma izveidošanu Vecpiebalgas novada Taurenes ciemā uz pašvaldības īpašuma pie ēkām “KS Nēķins” un “Dispečeri”.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, eko laukums ir speciāli aprīkota, norobežota vieta šķirotu atkritumu pieņemšanai, kur novietoti marķēti konteineri, kas norāda, kādam atkritumu veidam konteiners ir paredzēts. Eko laukumā ikdienā strādās laukuma pārzinis, kurš informēs par eko laukuma darbības principiem, konsultēs par citiem ZAAO sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī izsniegs “big-bag” maisus būvniecības atkritumu savākšanai.

Eko laukuma izveides mērķis ir samazināt iedzīvotāju rēķinus par nešķirotu atkritumu izvešanu, kā arī atgūt pēc iespējas vairāk izejvielu, kas derīgas otrreizējai pārstrādei.

Eko laukumā privātpersonas bez maksas varēs nodot tādus atkritumus, kas ir derīgi otrreizējai pārstrādei – papīru un kartonu, dažādu dzērienu iepakojumus (tetrapakas un elopakas), polietilēna plēvi, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojumus, pudeļu un burku stiklu, riepas, sadzīves metāla priekšmetus, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā arī noteikta veida sadzīvē radušos bīstamos atkritumus.

Par nelielu samaksu eko laukumā privātpersonas varēs nodot arī nestandarta atkritumus – lielgabarīta atkritumus, tīrus un jauktus celtniecības atkritumus, zaļos, kompostējamos atkritumus un logu stikla atkritumus. Plānots, ka eko laukums būs atvērts piecas dienas nedēļā, tajā skaitā sestdienā. Turklāt, izmantojot eko laukuma pakalpojumus, apmeklētājiem, kuri regulāri nodos šķirojamo materiālu, būs iespēja izmantot atlaižu karti. Sakrājot 10 zīmogus, ZAAO klientiem iespējams saņemt atlaidi mājsaimniecības ikmēneša sadzīves atkritumu izvešanas rēķinam.