Ziņas

Sabiedrība

Vecpiebalgas novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3.septembra plkst. 6.30 līdz 4.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus izsaukumu uz glābšanas darbiem, bet vēl divi izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī plkst. 00.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vecpiebalgas novada Taurenes pagastu, kur no saimniecības ēkas bija redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka pilnā platībā un tai iebrucis jumts, kā arī liesmas pārmetušās un blakus esošā šķūņa ēku. Plkst. 6.29 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 300m² platībā dega saimniecības ēka, 100m² platībā šķūnis un 10m² platībā vēl viena šķūņa siena. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Taurenes pašvaldības ugunsdzēsības formējums.

Plkst. 2.19 izsaukums saņemts uz Vakara ielu Skultē, kur dega vienstāva vasarnīca 80m2 platībā. No ēkas tika iznests viens gāzes balons un plkst. 5.39 ugunsgrēks likvidēts.

Vēl VUGD palīdzība bija nepieciešama Limbažu novada Skultes pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā, Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, kur dega trīs zaru kaudzes 20m² platībā,  kā arī Festivāla ielā Cēsīs, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija nepieciešams atvienot automašīnu akumulatoru klemmes un sakārtot ceļa braucamo daļu.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 36 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un septiņi izsaukumi bija maldinājumi.