Ziņas

Sabiedrība

Vecpiebalgas autoceļa posmā sāk remontdarbus par 8,84 miljoniem eiro

Ceļa būvdarbi atkal turpinās. Ceļa būvdarbi uz Vecpiebalgas autoceļa atsākušies, turpinot pilnībā pārbūvēt ceļa posmu no Brežģa kalnam līdz Vecpiebalgai.Foto: Leta

Sākot ar šodienu, sākas būvdarbi uz valsts reģionālā autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmā no Brežģu kalna līdz Vecpiebalgai, pilnībā pārbūvējot 11 kilometrus ceļa, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Būvdarbus veiks SIA “8CBR”, to izmaksas ir 8 844 562 eiro. Remontdarbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Darbu laikā plānots veidot jaunu ceļa zemes klātni, salizturīgo kārtu, šķembu pamatu un izbūvēt jaunu asfalta segu. Tiks atjaunotas arī sabiedriskā transporta pieturvietas, bet Vecpiebalgā tiks izbūvēti jauni veloceliņi un ierīkotas vairākas gājēju pārejas.

Jau no šodienas satiksmi būvdarbu zonā sāks organizēt ar luksoforiem, un dienas laikā būvdarbu zonā būs ātruma ierobežojumi līdz 50 vai 70 kilometriem stundā.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem būvniecības darbi ir jāpabeidz 270 dienu laikā, kas nozīmē, ka tie tiks turpināti arī nākamgad līdz vasaras beigām. Atkarībā no laika apstākļiem būvniekiem ir iespēja izšķirties par tehnoloģisko pārtraukumu periodā, kad būvdarbus nav iespējams veikt laika apstākļu dēļ.

Jau pagājušajā nedēļā sākti ceļa segas pārbūvei nepieciešamie priekšdarbi. Uz šosejas ir uzstādītas brīdinājuma zīmes, sākta trases uzmērīšana un nospraušana, kā arī koku, krūmu un meža zāģēšana. Ceļu satiksmes dalībniekiem papildus jārēķinās ar vismaz 25-50 minūtēm ceļā, jo kopumā tiks uzstādīti pieci luksofori. Būvdarbu laikā ceļa satiksme tiks organizēta secīgi pa vienu vai otru brauktuvi.

Pērn uz Vecpiebalgas autoceļa vēl sākti būvdarbi posma no pārvada pār bijušo dzelzceļa līniju līdz Brežģa kalnam aiz Taurenes, tos plānots pabeigt līdz šā gada vasaras beigām.

Arī citur uz valsts autoceļiem turpinās būvdarbi. Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, mājaslapā “www.lvceli.lv”, kā arī mobilajā aplikācijā “Waze”.