Ziņas

Sabiedrība

Vecpiebalgā noslēgsies Skalbes 135 gadu jubilejai veltītu pasākumu cikls

Šodien plkst.13 Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā “Saulrieti”, notiks noslēdzošais viņa 135 gadu jubilejai veltītais pasākums, aģentūru LETA informēja Piebalgas muzeju apvienības (PMA) “Orisāre” izglītojošā darba speciāliste Ilona Muižniece.

2014.gads ir izcilā latviešu rakstnieka, dzejnieka un sabiedriskā darbinieka Skalbes 135.jubilejas gads. Vecpiebalgā šis gads tiek svinēts ar pasākumu ciklu, ko organizē PMA “Orisāre” un atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2014”, kā arī ar realizētu projektu Skalbes pasaku pasaules iepazīšanai.

Jau pavasarī, Muzeju naktī, bija iespēja iziet Skalbes ceļu lāpu gaismā no viņa mājām “Saulrieti” līdz Alauksta ezeram un atpakaļ, kā arī pusnaktī tika baudīta jubilejas kūka.

Nākamais pasākums notika jūlijā, kad Skalbes muzejā norisinājās bērnu pēcpusdiena, kurā radošās darbnīcās bērni iepazina rakstnieka pasaku pasauli un noskatījās Ingunas Baueres un Jāņa Lūsēna muzikālo izrādi “Baltā kaķīša brīnumvārdi”.

Septembrī notika pasākums, kurā skolēni piedalījās rakstnieces Māras Cielēnas pasaku rakstīšanas meistarklasē un pasaku plenērā – Skalbes literārās prēmijas konkursā 5.-9.klašu skolēniem.

Cikla noslēdzošais pasākums notiks šodien. Tā laikā paredzēta diskusija “Kam man šodien Skalbe?”. To vadīs Rakstniecības un mūzikas muzeja speciāliste Māra Enģele. Diskusijā piedalīties aicināti Skalbes daiļrades speciālisti, skolēni, muzeju darbinieki un ikviens interesents.

Savukārt plkst.17 notiks muzikāla dzimšanas dienas vakarēšana pie “Saulrietu” kamīna. Vakara gaitā Incēnu kalnā un pie Skalbes kapavietas Vaktskalnā tiks iedegti vasarā bērnu pēcpusdienā gatavotie prieka lukturīši, bet plkst.19 tiks sagaidīti stafetes skrējiena “Nesam gaismu!” dalībnieki.

Skalbes 135.jubilejas gadā Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre” ir realizējusi VKKF finansētu projektu, kā rezultātā ir iekārtota telpa un teritorija programmas “Ienāc pasakā!” vajadzībām. Turpmāk pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem tiks piedāvāta iespēja iejusties Skalbes pasaku varoņu pasaulē, ciemoties pie Kalna Gara, iepazīt viņa sargātos dārgumus, iegriezties dzirnavās pie Baltā Kaķīša un citas interaktīvas nodarbes Skalbes pasaku iepazīšanai. Muzejs ziemas periodā ir slēgts, programma atkal tiks piedāvāta no 2015.gada 15.maija.

LETA