Ziņas

Sports

Vecpiebaldzēni sāk

Ar pirmās kārtas sacensībām sācies Vecpiebalgas čempionāts šautriņu mešanā. Uz sacensībām, kas šoreiz risinājās Vecpiebalgas kultūras namā, pulcējās kupls dalībnieku skaits – 39, viņu vidū astoņas dāmas. Arī ģeogrāfiskā pārstāvniecība gana plaša, klāt bija dalībnieki arī no Rīgas, Jūrmalas, Kārsavas, Ludzas, Valmieras un citām pilsētām un novadiem. Vairums no dalībniekiem Vecpiebalgas čempionātā jau startējuši, bet bija arī trīs debitanti – cēsnieki Lauris Ločmelis un Nauris Ozoliņš, kā arī Mārtiņš Bačkins no Veselavas.

Vispirms notika spēles apakšgrupās, šoreiz astoņās, un katras grupas trīs labākie turpināja cīņu par godalgām izslēgšanas turnīrā pēc “divmīnus” sistēmas. Grupu ceturto un piekto vietu ieguvēji izspēlēja “Gandarījuma turnīru”, noskaidrojot galīgo vietu sadalījumu. Šajā turnīrā uzvarēja Andis Lauva.

Cīņā par pirmā posma uzvarētāja titulu vislabāk veicās jūrmalniekam Uldim Zeitmanim, kurš divu finālu spēlē pieveica iepriekšējās sezonas vicečempionu Laimoni Nagli. Uzvarētājs pērn Vecpiebalgas čempionātā piedalījās vien trijās kārtās, vienā izcīnot 2.vietu.

Pirmo reizi godalgotajā trešajā vietā Mareks Gražuls, bet pērnās sezonas čempionam Aivaram Šutkam šoreiz nācās samierināties ar ceturto vietu. Labāko sešniekā arī Oskars Kuzmans un Jānis Ieviņš. Vecpiebalgas čempionātā dāmas spēlē kopējā turnīrā, taču sezonas kopvērtējumā tiek apbalvotas labākās tieši sieviešu konkurencē. Pirmajā kārtā trīs labākās bija: Marija Ružāne, kura ieņēma 10.vietu, Anita Puncule, kura bija 12., un Avelīna Lāce, ieņemot 19.vietu.