Ziņas

Sabiedrība

Veclaicenes pagastā izveidots Medus muzejs

Alūksnes novada Veclaicenes pagasta “Mišās” 11.augustā tiks atklāts Medus muzejs, aģentūru LETA informēja muzeja veidotājs Artis Krasts. Medus muzejs ir privātais biškopības muzejs, kurš vāc, saglabā, pēta un restaurē senlaicīgo biškopības inventāru, fotogrāfijas un literatūru, lai saglabātu vēsturiskās liecības par dravniecību Latvijā, un tās darītu pieejamas apskatei.

Krasts stāsta, ka muzeja izveidē ir jau ieguldīti teju pieci gadi, meklējot eksponātus un iekārtojot telpas. Atklāta tiks senlaicīgā biškopības inventāra ekspozīcijas zāle un telpa sanāksmēm.

Muzeja atklāšanas pasākumā plkst.12 piedalīsies Latvijas Biškopības biedrības vadītāji, Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji, Alūksnes novada muzeju darbinieki, gidi, tūrisma uzņēmēji un citi, kas piedalījušies muzeja izveidē. Pasākumu vadīs Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre, savukārt par muzikālo daļu rūpēsies mūziķi Aivars un Ieva Lapšāni. Tāpat tiks organizēta ekskursija, kuras laikā varēs uzzināt par muzeja izveidi un eksponātiem.