Ziņas

Sabiedrība

Vecgada dienā Cēsīs grāvī noslīkst cilvēks

Aizvadītajās dienās, no 29.decembra plkst. 6.30 līdz 2.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 14 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un 10 uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa vērtē, ka Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji aizvadīja mierīgas svētku brīvdienas.

1.janvārī plkst. 3.03 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur dega vienstāva koka guļbūves pirts 35 m² platībā, malkas šķūņa jumta konstrukcijas 10 m² platībā un sausās tualetes jumts 4 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 5.30.

Līdztekus ugunsdzēsēju glābēju palīdzība gada pirmajā dienā bija nepieciešama Amatas novada Drabešu pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums – cilvēks no automašīnas nevarēja izkļūt saviem spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji cietušu no automašīnas izcēla un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība svētku brīvdienās bija nepieciešama arī Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī pie gāzes skaitītāja bija radusies gāzes noplūde, kā arī Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur uz autoceļa dega vieglā automašīna 5 m² platībā.

Vecgada dienā ugunsdzēsēji glābēji Cēsīs no grāvja izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva to pašvaldības policijas darbiniekiem.