Ziņas

Sabiedrība

Vecāki uzbūvē bērniem namiņu

Paveikts brīnišķīgs darbs. Audzinātājas Jana Stūrīte un Egija Varekoja ar prieku rāda skolēnu vecāku uzbūvēto nojumi, kurā bērni spēlēsies un dosies arī uz jaukām brīvdabas nodarbībām.Foto: Māris Buholcs

Zaubes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes vecāki, nežēlojot brīvo laiku brīvdienās vai darba dienu vakaros, nāca kopā un uzbūvēja nojumi brīvdabas nodarbībām.

Zaubes pamatskolas direktore Vita Krūmiņa “Druvai” norāda, ka nepieciešamie materiāli lielākoties tika sagādāti, bet pārējais bija vecāku darba ieguldījums bez jebkādas samaksas.

“Nenoliedzami esam priecīgi un lepni par mūsu bērnu tētiem. Skolas ēkas šajā pusē pirms kāda laika ir iekārtots mazo bērnu rotaļu laukums. Turklāt šī ir saules puse. Te nebija arī lielu koku, kur patverties ēnā, tādēļ jau sen mums bija aktuāls jautājums par šāda veida nojumi. Rezultātā namiņš iznāca pavisam iespaidīgs,” saka V. Krūmiņa.

Direktorei piekrīt arī audzinātāja Jana Stūrīte, kura norāda, ka tuvākajā laikā plānots namiņā ievietot dažas mēbeles – soliņus, galdus.

“Šis mums būs ne tikai rotaļām paredzēts namiņš, mums ar kolēģi jau ir idejas, kā pie sienas piestiprināt tāfelīti. Šeit bērniem varēsim organizēt āra nodarbības, īpaši šādā jaukā pavasara vai vasaras laikā. Esam patiešām gandarīti par vecāku entuziasmu un darba sparu,” saka audzinātāja un atklāj, ka šī celtne tapusi apmēram pusgada laikā.

“Vecāki paši savā starpā komunicēja, un ik pa laikam kāds pievienojās. Tie bija brīvdienu vai darba dienu vakari, kas tika atņemti ģimenei, taču darbs rezultējies ar lielisku nodarbību nojumi pašu bērniem. Turklāt priecājos, ka ir tapusi pavisam nopietna nojume ar logiem, priekštelpiņu. Tās visas bija pašu vecāku idejas,” bilst J. Stūrīte. Viņa atklāj, ka bērni šo jauno celtni nodēvējuši par viņu Gaismas pili un ļoti lepojas ar saviem tētiem. Arī audzinātāja Egija Varekoja norāda, ka bērni ir priecīgi un gan skolas kolektīvs, gan visi pārējie bērni saka milzīgu paldies par grandiozo būvi.

“Tā patiešām tiks izmantota un mums ikdienas darbā un sadzīvē ļoti noderēs,” bilst E. Varekoja.